blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

   W niedzielę 22 maja swoją Mszę św. prymicyjną w rodzinnej parafii pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu odprawił ks. Paweł Napierała. Uroczystość poprzedziło błogosławieństwo rodziców na probostwie. Liturgię uświetnił śpiewem chór im. Stanisława Moniuszki z Kaźmierza pod dyrekcją Roberta Winieckiego. Na zakończenie mszy kapłan udzielił błogosławieństwa prymicyjnego, które w tym dniu ma wartość szczególną. Wiernym zostały rozdane obrazki prymicyjne, na których umieszczono wizerunki świętych Piotra i Pawła. Stosowne życzenia i gratulacje złożyły ks. Pawłowi delegacje różnych środowisk i tutejsi parafianie. 

Jerzy Oses

   Wczoraj tj. 21 maja 2022 r. w katedrze poznańskiej abp Stanisław Gądecki udzielił święceń prezbiteriatu i wręczył dekrety kierujące neoprezbiterów na ich pierwsze parafie. Wśród diakonów, którzy przyjęli święcenia, jest pochodzący z Kaźmierza ks. Paweł Napierała. Ks. Paweł dekretem ks. arcybiskupa  z dniem 1 lipca br. został  mianowany wikariuszem parafii pw.  św. Józefa w Lesznie.

gp 2022