Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Ołtarz w kaplicy św. Anny

 

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj: 67
Wczoraj: 126
Razem: 2.079.850

MIŁOSIERDZIE BOŻE

Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

    Do Konkursu zgłosiło swój udział 35 uczestników, którzy reprezentowali 9 szkół. Występowali oni w trzech kategoriach wiekowych:
W kategorii recytacji poezji i prozy zgłosiło swój udział 20 uczniów.

 • w grupie wiekowej klas I - III  wystąpiło  7 uczniów,
 • w grupie wiekowej klas IV -VI  wystąpiło  7 uczniów,
 • w grupie wiekowej klas VII - VIII  wystąpiło 6 uczniów.

W kategorii piosenki zgłosiło swój udział 15 uczniów.

 • w grupie wiekowej klas I - III  wystąpiło 7 uczniów,
 • w grupie wiekowej klas IV- VI wystąpiło 4 uczniów,
 • w grupie wiekowej klas VII - VIII wystąpiło 4 uczniów,

Umiejętności uczniów oceniała Komisja w składzie:

 • Alina Chojnacka – wieloletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu,
 • Lech Chojnacki – reżyser i aktor Teatru Animacji w Poznaniu,
 • Piotr Nobik - I Puzonista w Operze Poznańskiej. Nauczyciel w szkole muzycznej. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Zaproszeni Goście podkreślali, że wszyscy uczestnicy konkursu są ZWYCIĘZCAMI, ponieważ kontynuują przekaz nauczania, jaki zostawił dla nas Święty Jan Paweł II. Poprzez prezentowanie utworów związanych z naszym Orędownikiem w Niebie uczestnicy przybliżyli nam przesłanie, które zostawił do realizacji jako zadanie nie na dzień, czy dwa tylko na całe życie. Można śmiało uznać, że była to wspaniała uczta duchowa!
W kategorii POEZJI I PROZY
w grupie wiekowej klasy I-III:

 • I miejsce – Zuzanna Krzysztofczyk - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrustowie
 • II miejsce – Maria Lendzion - Szkoła Podstawowa w Przyborowie
 • III miejsce – Jagoda Czarnecka - Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu

w grupie wiekowej klasy IV-VI:

 • I miejsce – Filip Lota – Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie
 • II miejsce – Ignacy Majewski – Szkoła Podstawowa w Przyborowie
 • III miejsce – Maria Perz – Szkoła Podstawowa w Ostrorogu

w grupie wiekowej klasy VII-VIII:

 • I miejsce – Maja Stachowiak - Szkoła Podstawowa nr 3 w Szamotułach
 • II miejsce – Zuzanna Bożyczko - Szkoła Podstawowa w Przyborowie
 • III miejsce – Patrycja Stec - Szkoła Podstawowa w Ostrorogu

W kategorii PIOSENKA wyłoniono laureatów:

w grupie wiekowej klasy I-III:

 • I miejsce – Lena Sieradzon - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrustowie
 • II miejsce – Emilia Trzeciak - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sycynie
 • III miejsce – Patrycja Wojciechowska-  Szkoła Podstawowa w Grzebienisku

w grupie wiekowej klasy IV-VI:

 • I miejsce – Natalia Frąckowiak - Szkoła Podstawowa w Grzebienisku
 • II miejsce – Zuzanna Til - Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu
 • III miejsce – Magdalena Klauze -  Szkoła Podstawowa w Ostrorogu

w grupie wiekowej klasy VII-VIII:

 • I miejsce – Michalina Stefańska- Szkoła Podstawowa w Grzebienisku
 • II miejsce – Wiktoria Szuflak- Szkoła Podstawowa w Ostrorogu
 • III miejsce – Nina Henschke - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrustowie

Po zakończeniu występów wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany w sali. Dzięki wspaniałym naszym sponsorom mogliśmy ugościć wszystkich obecnych wieloma smakowitymi słodkościami.
Po przerwie Komisja ogłosiła wyniki i nastąpiło wyczekiwane przez uczestników wręczenie nagród. Każdy z uczestników został nagrodzony wspaniałymi nagrodami niezależnie od zdobytego miejsca. Ponadto wszyscy prezentujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, gadżety i piękne książki. Laureaci z grupy klas VII-VIII kategoria wiersz otrzymali dodatkowo wpłatę na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w kwocie: 150 zł, 100 zł, 50 zł, a kategorii piosenka otrzymali nagrody rzeczowe. Nagrodę specjalną ufundowaną przez Sponsora otrzymał Filip Lota ze Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie.
Jako organizatorzy Konkursu pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, którzy otwarli dla nas serce i podzielili się swoimi dobrami. Niech Bóg to wynagrodzi!
Oto lista WSPANIAŁYCH darczyńców - ludzi o otwartym sercu na potrzeby innych:

 • Starostwo Powiatowe w  Szamotułach
 • Urząd Gminy Kaźmierz
 • Zakład Usług Komunalnych w Kaźmierzu
 • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kaźmierzu
 • Bank Spółdzielczy Duszniki
 • TRIADA Firma Produkcyjno Handlowa
 • Firma - Grassland Farms Sp. z o.o.
 • Zakład WAL- MAR TRUCKS Sp. z.o.o
 • Wydawnictwo Towarzystwa Chrystusowego HLONDIANUM w Poznaniu
 • Dom Wydawniczy Rafael H. Marchut, T. Balon - Mroczka sp. j w Krakowie
 • Wydawnictwo  Świętego Wojciecha w Poznaniu
 • p. Małgorzata Chudzichowska-  właścicielka miejscowej księgarni
 • Cukiernia Rodzinna w Kaźmierzu - Państwo Tafelscy
 • Sklep Chata Polska
 • Sklep Lewiatan

Wyrazy wdzięczności i podziękowań pragniemy skierować do Szanownej Komisji za podjęcie się takiego trudnego i odpowiedzialnego zadania, jakim jest ocenianie. Dziękujemy p. Krzysztofowi Lubka, P. Robertowi Winieckiemu, p. Joannie Pawłowskiej, p. Katarzynie Maciejewskiej za pomoc w przygotowaniu, nagłośnieniu i upiększeniu sali do konkursu. Szczególne wyrazy wdzięczności za pomoc kieruje do osób pracujących w sekretariacie naszej szkoły p. Piotrowi Pawełczykowi, który czuwał od początku nad sprawnością przebiegu konkursu oraz p. Kornelii Kanieckiej. Konkurs prowadziła Klara Siłacz oraz Aleksandra Gładysiak. Nad całością czuwała p. Aleksandra Borowiak i Alicja Szopa oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu p. dr Sylwia Zagórska. Pozostaje nam życzyć, aby to przesłanie, które nam zostawił Święty Jan Paweł II pozostało na długo w naszych sercach i przynosiło owoce w naszym życiu.


We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.