Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Ołtarz w kaplicy św. Anny

 

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj: 72
Wczoraj: 126
Razem: 2.079.855

MIŁOSIERDZIE BOŻE

Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

   Dla klas starszych, czyli IV- VIII konferencje prowadził ks. Marcin Skowron-moderator diecezjalny Domowego Kościoła oraz wikariusz Bazyliki pw. Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Stanisława Biskupa w Szamotułach. Spotkania były prowadzone w sposób ciekawy i przyjazny dla uczniów. Ksiądz Marcin przekazywał  młodym ludziom wiedzę o Kościele oraz jego roli w życiu człowieka. Uczestnicy mieli okazję do dyskusji oraz zadawania pytań. W trakcie rekolekcji wielkopostnych gościliśmy przedstawicieli Centrum Wolontariatu Caritas Poznań, którzy omówili rolę wolontariusza oraz znaczenie pomagania innym w naszym życiu codziennym.  Młodzież w ramach spotkań pracowała w grupach warsztatowych - pisanie listu do osób starszych, określenia, jakie cechy powinien mieć wolontariusz, czy za co jesteśmy wdzięczni Bogu i ludziom. Dla uczestników rekolekcji zorganizowano Drogę Krzyżową, Adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Msza Święta zakończyła nasze tegoroczne rekolekcje. Rekolekcje w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu okazały się ciekawym i wartościowym doświadczeniem dla uczestników. Spotkania z siostrą Klaudią oraz księdzem Marcinem i Centrum Wolontariatu Caritas Poznań pozwoliły na poznanie i zrozumienie ważnych wartości religijnych, a różnorodne formy modlitwy i refleksji, umożliwiły pogłębienie tego, co ważne dla bycia dobrym człowiekiem i wzrostu duchowego oraz głębszej relacji z Jezusem. Był to wspólnie spędzony czas, który umocnił naszą wspólnotę szkolną, uwrażliwił na wzajemną pomoc, dziękczynienie i wsparcie.


We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.