blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej

   Przydrożne kapliczki są odwiecznym elementem naszego krajobrazu, historii, świadectwem wiary, dziedzictwem kultury. Stojące na rozdrożu dróg, wśród pól i lasów, zmuszają do refleksji i pytań. Często zapomniane i popadające w ruinę. Zrodziła się więc inicjatywa wraz z akcją charytatywną, przywrócenia funkcji sakralnej kapliczkom w Brzeźnie na początek, później w Młodasku. Liczymy, że z pomocą społeczności naszej gminy i parafii może się to udać. Wychodząc z kościoła, można zabrać cegiełkę charytatywną i wpłacić dowolną sumę na konto parafii dopisując tytułem „Na kapliczki”.

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy odpust ku czci św. Anny-drugiej patronki naszej świątyni. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jacek Markowski proboszcz z parafii pw. NMP Pocieszenia i św. Mikołaja w Starych Oborzyskach.

W czwartek 10 czerwca 2021 r. Mszą św. odprawioną przez naszego wikariusza ks. Marka Frąckowiaka zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Po uroczystej Eucharystii wierni udali się w procesji do czterech ołtarzy zbudowanych poza murami świątyni. Po procesji ks. Marek poświęcił przyniesione przez wiernych kwiaty i zioła. W tym roku ołtarze na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz na zakończenie oktawy przygotowali; I - mieszkańcy Witkowic, II - Rodzice dzieci komunijnych, III - Grupa Modlitwy św.o. Pio i IV - mieszkańcy Brzezna i Dolnego Pola.