Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Ołtarz w kaplicy św. Anny

 

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj: 72
Wczoraj: 126
Razem: 2.079.855

MIŁOSIERDZIE BOŻE

Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

   Widać już to było podczas powitania, gdzie przy sokolnickim krzyżu zatrzymał się samochód – kaplica. Nabożeństwu powitania Matki Bożej, jak również Mszy świętej przewodniczył ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański. Wspierało go w celebrze liczne grono kapłanów Szamotulskiego dekanatu. Z kolei Pasterce Maryjnej, kiedy modlono się za dar powołania i o nowe powołania – przewodniczył ks. prowincjał Zdzisław Szmeichel SAC. Wsparcie modlitewne otrzymał celebrans od księży, którzy w sokolnickim Wieczerniku mieli już okazję się modlić. Niestety nie dotarli byli kapelani, którzy tu pracowali w przeszłości jednak w duchowy sposób w modlitwie łączyli się podczas tej Eucharystii. W sobotnie przedpołudnie odprawiona została również Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, którą sprawował kustosz - o. Paweł Subik OSPPE. W popołudniowym czasie o godz. 16:00 Nabożeństwu pożegnania i Mszy św. na zakończenie Nawiedzenia Matki Bożej przewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Musiał przy udziale kapelana o. Adama Sławińskiego SAC. I tu ks. Proboszcz nie krył wielkiej radości i wzruszenia, że tak pięknie się działo i tak licznie ludzie dali wyraz swego przywiązania do Kościoła. Dziękował wszystkim bez wyjątku za tak liczne i ochocze wsparcie, by tak pięknie gościć Matkę Bożą zarówno w kościele parafialnym, jak i również w Sokolnickiej kaplicy. Jak sam zaznaczył: „Siostry pięknie to przygotowałyście. I te dzieci tak licznie przybyłe i dekoracje, i modlitwa przepełniona radością to imponuje. …a braliśmy udział w historycznym wydarzeniu. Najstarsze i średnie pokolenie raczej już nie będzie mieć możliwości witania kolejny raz Jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej. Jednak to najmłodsze pokolenie, które dzisiaj tak licznie z lampionami i chorągiewkami uczestniczyło w tych zdarzeniach z pewnością doczeka takiej chwili i przypomni sobie, że już kiedyś w takim wydarzeniu mieli okazję brać udział”.

Po Mszy św. pożegnano Matkę Bożą w ikonie Jasnogórskiej a delegacja pojechała do Cerekwicy z kwiatami w ręku, by przekazać tę moc modlitwy mieszkańcom kolejnej parafii w naszym dekanacie.

fot. R. Kaczmarek, s. Beata, W. Ralcewicz

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.