Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Ołtarz w kaplicy św. Anny

 

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj: 70
Wczoraj: 126
Razem: 2.079.853

MIŁOSIERDZIE BOŻE

Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nad konkursem patronat objęli:

 • Starosta Powiatu Szamotulskiego – p. Beata Hanyżak
 • Wójt Gminy Kaźmierz – p. Zenon Gałka
 • Dziekan Dekanatu Szamotulskiego - ks. Mariusz Marciniak
 • Proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kaźmierzu - ks. Krzysztof Musiał,
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu – p. dr Sylwia Zagórska

Do Konkursu zgłosiło swój udział  29 uczestników, którzy reprezentowali 8 szkół Występowali oni w trzech kategoriach wiekowych:

W kategorii recytacji poezji i prozy zgłosiło swój udział 15 uczniów.

 • w grupie wiekowej klas I-III  wystąpiło  4 uczniów,
 • w grupie wiekowej klas IV-VI  wystąpiło  6 uczniów,
 • w grupie wiekowej klas VII-VIII  wystąpiło 5 uczniów.

W kategorii piosenki zgłosiło swój udział 14 uczniów.

 • w grupie wiekowej klas I-III  wystąpiło 6 uczniów,
 • w grupie wiekowej klas IV-VI wystąpiło 4 uczniów
 • w grupie wiekowej klas VII-VIII wystąpiło 4 uczniów

Umiejętności uczniów oceniała Komisja w składzie:

 • Alina Chojnacka - wieloletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu
 • Lech Chojnacki - reżyser i aktor Teatru Animacji w Poznaniu
 • Piotr Nobik - I Puzonista w Operze Poznańskiej.  Nauczyciel w szkole muzycznej. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników Komisja rozpoczęła obrady i wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach.

W kategorii POEZJI I PROZY

 • w grupie wiekowej klasy I-III:

I miejsce – Aleksandra Wawrzyniak - Szkoła Podstawowa w Grzebienisku

II miejsce – Helenka Grzelka - Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu

III miejsce – Beata Człapa - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sycynie

 • w grupie wiekowej klasy IV-VI:

I miejsce – Zuzanna Bożyczko - Szkoła Podstawowa w Przyborowie

II miejsce – Zofia Bembnista - Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu

III miejsce – Joanna Ossowska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Szamotułach

 • w grupie wiekowej klasy VII-VIII:

I miejsce – Nadia Bałachowska - Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu

II miejsce – Gabriela Nowicka - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Chrustowie

III miejsce – Wiktoria Wawrzyniak - Szkoła Podstawowa w Grzebienisku

W kategorii PIOSENKA wyłoniono laureatów:

 • w grupie wiekowej klasy I-III:

I miejsce – Lena Sieradzon - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrustowie

II miejsce – Kasjana Kosicka - Szkoła Podstawowa w Ceradzu Kościelnym

III miejsce – Emilia Trzeciak - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sycynie

 • w grupie wiekowej klasy IV-VI:

I miejsce – Zuzanna Til - Szkoła Podstawowa w  Kaźmierzu

II miejsce – Julia Marchewka - Szkoła Podstawowa w Ostrorogu

III miejsce – Martyna Wilińska -  Szkoła Podstawowa w Grzebienisku

 • w grupie wiekowej klasy VII-VIII:

I miejsce – Maja Walczak- Szkoła Podstawowa w Ostrorogu

II miejsce – Oliwia Wilińska- Szkoła Podstawowa w Grzebienisku

III miejsce – Eulalia Kosicka - Szkoła Podstawowa w Ceradzu Kościelnym

Uczestnicy przy wejściu na scenę otrzymali słodkiego „Grześka” na „zmniejszenie tremy” przed występem. Po zaprezentowaniu się w swojej kategorii każdy uczestnik dostał termometr z napisem tekstu biblijnego. Po zakończeniu występów wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany w sali. Dzięki wspaniałym naszym sponsorom mogliśmy ugościć naszych uczestników wieloma smakowitymi słodkościami i napojami. Po przerwie Komisja ogłosiła wyniki i nastąpiło wyczekiwane przez uczestników wręczenie nagród. Każdy z uczestników został nagrodzony wspaniałymi nagrodami niezależnie od zdobytego miejsca. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne książki. Laureaci z różnych kategorii otrzymali dodatkowo wpłatę na rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy w kwocie: 150 zł, 100 zł, 50 zł, powerbanki, zegarki, pendrive i słuchawki. Nagrodę specjalną otrzymała uczennica Nadia Bałachowska, która nie jeden raz brała udział w poprzednich edycjach tego konkursu. Solidaryzując się z Ukrainą, gdzie toczy się wojna uczennica naszej szkoły Anazstazja Vashai odmówiła w języku ukraińskim modlitwę „Ojcze nasz” w intencji pokoju. Natomiast zespół „Kwintet Dęty-Blaszany” ze Szkoły Muzycznej z Tarnowa Podgórnego pod kierownictwem p. Piotra Nobika zagrał hymn ukraiński, który bym znakiem naszej solidarności z Ukrainą. Tuż przed ogłoszeniem wyników mogliśmy się jeszcze wsłuchać w krótki koncert tego zespołu. Jako organizatorzy Konkursu pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, którzy otwarli dla nas serce i podzielili się swoimi dobrami. Niech Bóg to wynagrodzi!

Oto lista WSPANIAŁYCH darczyńców - ludzi o otwartym sercu na potrzeby innych. 

 • Firma Hochland Polska Sp. z o.o.
 • Starostwo Powiatowe w  Szamotułach
 • Urząd Gminy Kaźmierz
 • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kaźmierzu
 • Bank Spółdzielczy Duszniki
 • TRIADA Firma Produkcyjno Handlowa
 • Firma - Grassland Farms Sp. z o.o.
 • Firma Gizeh Dispoform Sp. z o.o.
 • Zakład WAL-MAR TRUCKS. Sp. z.o.o
 • Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu
 • p. Małgorzata Chudzichowska -  właścicielka miejscowej księgarni
 • Państwo Patrycja i Sebastian Sienkiewicz
 • Przedszkole Akademia Małego Olimpijczyka
 • Cukiernia Rodzinna w Kaźmierzu - Państwo Tafelscy
 • Sklep Chata Polska
 • Sklep Lewiatan

Hasło „Pozostańcie wierni temu dziedzictwu”, które przyświeca konkursowi, wzywa do realizacji przesłania pozostawionego przez Ojca Świętego jednocześnie jest wskazówką, abyśmy nie utracili wiary i dorobku kultury chrześcijańskiej tak jak nas uczył  św. Jan Paweł II. Zaproszeni goście i opiekunowie uczestników Konkursu stwierdzili, że panowała tu wspaniała, ciepła atmosfera i wszyscy mogli się tu dobrze czuć. Była to wspaniała uczta „duchowa”. Jak wynika z ewaluacji po konkursie warto i trzeba kontynuować ten konkurs. Należy przypominać, postać św. Jana Pawła II, a zwłaszcza Jego przesłanie, ale również inwestować w młode talenty. Konkurs prowadziła Zofia Jaźwiec, a Aniela Pikosz wręczała pamiątkowe termometry i słodkości. Nad całością czuwała p. Aleksandra Borowiak i Alicja Szopa oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu p. Krzysztofa Stankiewicz-Wajde. Pozostaje nam życzyć, aby te głębokie treści zawarte w twórczości Ojca Św. Jana Pawła II oraz utwory Jemu poświęcone uszlachetniały myśli, serca wszystkich obecnych na tym spotkaniu i zakorzeniły się w sercu każdego człowieka.


We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.