blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Odpust Parafialny 26.07.2017   Dzisiaj 26 lipca wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Marii Panny. W naszej parafii jest to dzień szczególny, ponieważ św. Anna jest naszą drugą patronką. Dlatego też obchodzimy dziś w naszej świątyni Odpust Parafialny ku czci św. Anny. Suma odpustowa, w której oprócz parafian uczestniczyli również zaproszeni kapłani z okolicznych parafii, odprawiona została o godz. 10:00.

Aleksandra Napierała

Ostra Brama   W dniach 26-30 czerwca 2017r, grupa kaźmierskich parafian pod przewodnictwem naszego księdza proboszcza Krzysztofa Musiała udała się na pielgrzymkę do Wilna, Trok i Kowna. Wyruszyliśmy wczesnym świtem, tuż przed wschodem słońca. Po odmówieniu porannego pacierza i wspólnym odśpiewaniu Godzinek część pielgrzymów pogrążyła się we śnie. Pierwszym punktem pielgrzymki był Kościół św. Antoniego w Sokółce, małym, powiatowym miasteczku, w którym w 2008 roku wydarzył się Cud Eucharystyczny. Konsekrowany komunikant, który podczas rozdawania Komunii upadł na stopnie ołtarza, zgodnie z procedurą, został umieszczony w naczyniu z wodą, aby mógł się rozpuścić. Po kilku dniach na Komunikancie pojawiła się wypukła, czerwona plamka przypominająca wyglądem skrzep krwi, mający postać jakby żywej cząstki ciała.

Remigiusz Kaczmarek

„Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba,

Pod przymiotami ukryty chleba!

Zagrody nasze widzieć wychodzi

I, jak się dzieciom Jego powodzi.” …

Boże Ciało AD 2017Ten fragment wiersza polskiego poety doby oświecenia; Franciszka Karpińskiego w sposób prosty i jasny przypominam nam po co idziemy w procesyjnym marszu w czwartkowe święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tak też było podczas tegorocznego kaźmierskiego Bożego Ciała. Eucharystyczny Chrystus przeszedł ulicami zaglądając do okien domostw, firm i w nasze serca a ludzie idąc za Najświętszym Sakramentem przystawali przy czterech ołtarzach modląc się i słuchając Słowa Bożego. Piękny i ciepły był to czerwcowy; piętnasty dzień miesiąca. Rzec można - Boży Dar dla ludu sławiącego swego Boga. Dar pokrzepienia serc, dar wzmocnienia naszej wiary okazanej publicznie.

Aleksandra Borowiak

Rokitno   Dnia 29.05.2017 r. odbyła się pielgrzymka dziękczynna do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie dla 25 dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Głównym celem naszego wyjazdu było dziecięce dziękczynienie za dar Komunii świętej, a także za rodziców, bliskich, duszpasterzy i katechetów. Pielgrzymka mała również na celu zawierzenie Matce Bożej kolejnych lat życia w łączności z Bogiem.

Remigiusz Kaczmarek

Uroczysta Msza św.   Dziś obchodzimy uroczystość św. Urszuli Ledóchowskiej – Patronki naszej Archidiecezji a także licznej grupy szkół, przedszkoli, świetlic i oczywiście parafii. Z tej okazji we wczorajszą niedzielę w sokolnickiej kaplicy odbyła się Msza święta poświęcona Jej patronce. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Witold Drzyzgiewicz SDB. Wygłosił On Słowo Boże, w którym pochylił się nad świętością Matki Urszuli – Jej radosnym postrzeganiu wszystkiego tego, co niesie ze sobą wiara w Boga.