blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Remigiusz Kaczmarek

Sokolniki Wielkie   Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego w kaplicy pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich okazało się być szczególnym dopełnieniem tego wielkiego splendoru, jaki naszej kaźmierskiej parafii przypadł w udziale. Te dwa dni, kiedy Matka Boża nawiedziła naszą wspólnotę przepełnione były radością ludzkich serc i umocnieniem dla dusz naszych. Matka Boża stając się jak zawsze naszą nadzieją, potrafiła przekuć twarde serc ludzkich opoki w tkliwe, litościwe serca tętniące miłością ku Niej i ku bliźnim.

koncert   W OCZEKIWANIU NA MARYJĘ, taki tytuł miał niedzielny koncert organowy w kościele pw. Narodzenia N.M.P. w Kaźmierzu. Swoim tematem nawiązywał do zbliżającego się nawiedzenia Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej. Organizatorzy koncertu to Starostwo Powiatowe w Szamotułach, proboszcz Krzysztof Musiał i Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Wystąpili; wokalistka A. Janicka a na organach zagrał M. Dąbrowski. Wykonali utwory takich kompozytorów jak: J. S. Bach (Toccata d-moll) G. F. Haendel (Largo), C. Franck (Panis Angelicus), G. Faure (Pie Jesu) W. A. Mozart (Agnus Dei), J. Maklakiewicz (Ave Maria), F. Schubert (Ave Maria), G. Caccini (Ave Maria), muzyka organowa z XVI w. oraz improwizacja organowa M. Dąbrowskiego „Bogurodzica”.