blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej

  W niedzielne popołudnie 9 stycznia 2022 r. w naszej świątyni odbył się koncert kolęd w wykonaniu podopiecznych p. Zenona Cioska. W ramach tego koncertu można było także usłyszeć dźwięki harmonijki ustnej, na której kolędy grał miłośnik i kolekcjoner tych oryginalnych instrumentów p. Roman Szkudlarek.

Aleksandra Napierała

Jasełka 2021   17 grudnia w ostatnim dniu nauki stacjonarnej odbyło się w naszej szkole przedstawienie jasełkowe, które przygotowała klasa III a. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do występu, uczestnicząc w wielu próbach. Na jasełka złożyły się taniec, śpiew solowy i zespołowy, gra na instrumentach no i oczywiście recytacja. Każde z dzieci mogło zaprezentować swoje talenty i umiejętności. W naszym przedstawieniu pojawili się też niecodzienni goście. Do żłóbka przybyli szamotulanie w ludowych strojach, którzy opowiedzieli w gwarze poznańskiej o wydarzeniu, które miało miejsce w 1918 roku i poprzedziło wybuch Powstania Wielkopolskiego. Wtedy to delegacja z Szamotuł wyjechała do Poznania, aby powitać Ignacego Paderewskiego. Po odtańczeniu przodka szamotulskiego i zaśpiewaniu „Marsylianki wielkopolskiej” przy żłóbku pojawili się też Powstańcy Wielkopolscy. Występ uczniów nie mógł się odbyć „na żywo” z udziałem wszystkich uczniów, ale nieoceniona pani Joanna Pawłowska, wykazując się dużą cierpliwością, nagrała nasz występ i pięknie go zmontowała. Serdecznie dziękujemy. Dziękuję również pani Marzenie Mikołajczak oraz pani Aleksandrze Borowiak za pomoc w przygotowaniu dekoracji do naszego przedstawienia, oraz rodzicom za zorganizowanie wspaniałych strojów dla młodych artystów. Osobne podziękowania należą się także panu Grzegorzowi Fronczakowi za wypożyczenie rekwizytów dla powstańców.

Jerzy Oses

Narodowe Święto Niepodległości   W czwartek 11 listopada w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w naszej świątyni odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, w której obok parafialnego pocztu sztandarowego uczestniczyły też poczty sztandarowe OSP Kaźmierz i Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu.