Niedziela 22 czerwca 2014 r., w życiorysach kilkudziesięciu młodych parafian zapisze się jako dzień szczególny. Dla części z nich był to być może najważniejszy moment w życiu. Dzień, w którym zrozumieli, jaki jest sens ich życia i jaką drogą chcą kroczyć. Przystępując do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej człowiek daje świadectwo, iż świadomie pragnie iść ścieżkami, które wskazał nam Jezus Chrystus. Przyjęcie sakramentu bierzmowania było poprzedzone okresem przygotowań. W tym czasie odbyło się wiele spotkań z ks. Maciejem Przybylakiem, które miały pomóc w lepszym poznaniu Chrystusa. Sakramentu Bierzmowania na prośbę proboszcza ks. Krzysztofa Musiała udzielił ks. bp Grzegorz Balcerek. Zanim to jednak uczynił zapytał: "powiedzcie przed zgromadzonym tu Kościołem, jakich łask oczekujecie od Boga w tym sakramencie?". Na co młodzież jednym chórem odpowiedziała: Pragniemy, aby duch święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. Amen.

   W swojej homilii ks. biskup zwrócił uwagę na to jak bardzo potrzeba nam świadków wiary, żywej wiary. Na zakończenie Mszy św. delegacje rodziców i młodzieży podziękowały ks. biskupowi za udzielenie sakramentu bierzmowania. Podziękowania zostały skierowane również pod adresem wikariusza i proboszcza naszej parafii. W uroczystości uczestniczył także dziekan dekanatu szamotulskiego, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Szamotułach ks. kan Mariusz Marciniak.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.