blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej

W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych oraz w nawiązaniu do Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 19 marca br. i Wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca br., zarządzam dla całej Archidiecezji Poznańskiej, co następuje:

Jerzy Oses

Koncert kolęd   W niedzielny wieczór 12 stycznia 2020 r. w naszej świątyni odbył się chóralny koncert kolęd. Przed słuchaczami z repertuarem kolęd tych powszechnie znanych i mniej znanych zaprezentowały się chóry; CANTICORUM ze Stęszewa, MILENIUM z Wronek oba pod dyrekcją p. Remigiusza Skorwidera i obchodzący w tym roku swój 100. jubileusz chór mieszany im. Stanisława Moniuszki z Kaźmierza pod dyrekcją p. Roberta Winieckiego.

Aleksandra Borowiak

Kolędnicy Misyjni   4 stycznia 2020 r. w przerwie świątecznej wyruszyliśmy z misyjną kolędą do mieszkańców Kaźmierza. Do akcji kolędowania misyjnego zaangażowanych było 25 dzieci, które podzielone były na 2 grupy. Pierwszą stanowili harcerze i zuchy pod opieką p. Magdaleny Paluszak oraz mamy jednego z zuchów. Druga grupa była pod pieczą pań katechetek i wspaniałych Rodziców i opiekunów. Tej grupie umilała kolędowanie akompaniując na gitarze mama kolędniczki „Maryi”. Dzieci ubrane w stroje z barwnymi koronami na głowach mogły wyruszać na radosne kolędowanie. Tegoroczna aura nie była nam łaskawa. Zimny wiatr i padający rzęsisty deszcz nie sprzyjały naszemu kolędowaniu. My jednak nie poddawaliśmy się.

Jerzy Oses

W piątek 27 grudnia 2019 r. w święto św. Jana apostoła i ewangelisty w naszej świątyni odprawiona została Msza św. trydencka z obrzędem poświęcenia wina, którą celebrował ks. Marek Frąckowiak - wikariusz naszej parafii.

Aleksandra Borowiak

Korowód Świętych AD 2019   Dnia 31.10.2019 r. w Parafii Narodzenia NMP w Kaźmierzu zorganizowano kolejny Korowód Świętych i Bal Wszystkich Świętych. Początek miał miejsce w kościele o godz. 18.45. Po krótkim nabożeństwie do Wszystkich Świętych
w radosnym orszaku wyruszyliśmy wspólnie na ulice Kaźmierza. Przejście do szkoły zabezpieczali nasi strażacy. Harcerze oświecali trasę pochodniami, a my doświetlaliśmy latareczkami, które zabraliśmy ze sobą. W drodze towarzyszyła nam wspaniała orkiestra, którą „dowodził ”pan Piotr Nobik. Przy jej akompaniamencie wspólnie śpiewaliśmy znane piosenki religijne.
   Po dotarciu do szkoły bardzo ciepło przywitał nas, (a było troszkę chłodno) niezastąpiony wodzirej - pan Waldek Hermann. Na początku wszyscy uczestnicy zostali obdarowani książeczką ”Spotkanie z Jezusem”, długopisem oraz cukierkami. W repertuarze muzycznym wybrzmiewały ewangeliczne rytmy, które zachęcały do tańca wszystkich uczestników. Nie zabrakło też pełnych emocji zabaw i występów na parkiecie.