blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Parafia Kaźmierz

   Dzisiaj 26 lipca obchodziliśmy odpust parafialny ku czci św. Anny drugiej patronki naszej świątyni. Sumę odpustową odprawił i Słowo Boże wygłosił kapelan sióstr Urszulanek SJK w Sokolnikach Wielkich ks. Piotr Zawada SAC. W swojej homilii ks. Piotr zwrócił szczególną uwagę na to, w jaki sposób powinno się przekazywać wiarę naszym dzieciom i wnukom. W uroczystościach uczestniczyło kilku księży z sąsiednich parafii. Po mszy wierni przeszli w procesji eucharystycznej wokół kościoła.

Parafia Kaźmierz

   W dniu 16 lipca kaźmierscy parafianie wraz z księdzem proboszczem udali się w pielgrzymce do Częstochowy. Pierwszy przystanek to pozostałości zamku w Olsztynie wzniesionego w połowie XIII wieku. Następnie pątnicy udali się do Częstochowy. Po zakwaterowaniu w Domu Pielgrzyma mieli czas wolny na zwiedzanie Jasnej Góry. Wieczorem uczestniczyli we Mszy św. przed Cudownym Obrazem oraz w Apelu Jasnogórskim.

Parafia Kaźmierz

   W czwartek 15 czerwca Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył nasz wikariusz ks. Mateusz Szkudlarek, zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Po uroczystej Eucharystii wierni udali się w procesji do czterech ołtarzy zbudowanych poza murami świątyni. Po procesji ks. Mateusz poświęcił przyniesione przez wiernych kwiaty i zioła.