blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Ks. M. Szkudlarek A. Borowiak A. Szopa B. Trochimowicz

Wystawa   W październiku poświęconym Matce Bożej dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu wykonały w gronie rodzinnym różańce, które zostały umieszczone w Kościele. Prace te zostały wystawione w prezbiterium i w kaplicy św. Anny. Przy wykonywaniu prac Rodziny wykazały się wielką kreatywnością. W pracach tych daje się zauważyć olbrzymi wkład i wiele serca. Był to czas, który dzieci spędziły wspólnie z rodzicami, czego w obecnych czasach bardzo brakuje. Dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność wykonawców. Każda praca jest wyjątkowa i niepowtarzalna! Niech te piękne różańce będą dla nas zachętą do odmawiania tej prostej, owocnej modlitwy.

Jerzy Oses

   W poniedziałek 12 września 2022 r. gościliśmy ks. bpa Szymona Stułkowskiego, który odwiedził Kaźmierz w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii. Wizytację zapoczątkowała Msza św. w intencji chorych i starszych parafian. W programie wizytacji była także modlitwa za zmarłych przy krzyżu na cmentarzu parafialnym i wizyta w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu. Podczas wieczornej Mszy św. ks. bp udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z kaźmierskiej parafii.

  W czwartek 8 września obchodziliśmy odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP - głównej Patronki naszej parafii. Suma odpustowa, w której uczestniczyli zaproszeni kapłani z okolicznych parafii, odprawiona została o godz. 18:30. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił proboszcz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Popówku ks. Jarosław Klupś. Po mszy wierni w strugach deszczu przeszli w procesji eucharystycznej wokół kościoła, po której nastąpiło tradycyjne poświecenie ziarna siewnego.