blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej

pamiatka  20 grudnia w wieku 91 lat zmarł urodzony 4 sierpnia 1931 r. w Kaźmierzu  bp Tadeusz Werno. Pierwszy biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, sakrę biskupią otrzymał z rąk prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego w katedrze koszalińskiej 25 maja 1974 roku, a więc biskupem był 48 lat. Księdza biskupa Tadeusza gościliśmy w Kaźmierzu w lipcu 2006 r. kiedy to przybył do parafii, w której został ochrzczony, aby podziękować Bogu za 50. lat swojego kapłaństwa. Uroczystości pogrzebowe bpa Tadeusza Werno odbyły się w Katedrze Koszalińskiej 23 grudnia br. Requiescat in pace.

  W piątek w  Narodowe Święto Niepodległości w naszej świątyni modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny a w szczególności za dusze tych, którzy dla wolnej i niepodległej Polski poświęcili swoje życie. We Mszy św. odprawionej przez proboszcza ks. Krzysztofa Musiała uczestniczył Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu.

W Wigilię Święta Wszystkich Świętych - wieczorem odbyło się kościele krótkie nabożeństwo. Uczestniczyły w nim przebrane za aniołów i świętych dzieci wraz ze swymi rodzicami. Po skończonym nabożeństwie dzieci ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia przy ołtarzu, gdzie otrzymały świecące opaski fluorescencyjne. Uformowany barwny korowód z zapalonymi latarkami i płonącymi pochodniami w dłoniach, przy radosnym śpiewie i akompaniamencie orkiestry przeszedł ulicami Kaźmierza do budynku szkoły podstawowej. Nad bezpieczeństwem czuwała Straż Pożarna oraz Policja. Na dziedzińcu naszej szkoły ks. Proboszcz Krzysztof Musiał powitał wszystkich zgromadzonych. Na salę gimnastyczną dzieci wchodziły przez symboliczną bramę „Niebo”. Po przejściu przez bramę ks. Mateusz Szkudlarek obficie częstował dzieci cukierkami, a Lenka, Nikola i Emilka wręczały książeczki o świętych dla dzieci.