blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Remigiusz Kaczmarek

Jubileusz
   W tym roku ksiądz Zdzisław Korcz CR, nasz były duszpasterz - kapelan Sióstr Urszulanek SJK w Sokolnikach Wielkich obchodzi 60-lecie święceń kapłańskich. Fakt ten miał miejsce dokładnie 21 lutego 1959 w Krakowie, gdzie z rąk biskupa Karola Wojtyły przyjął święcenia prezbiteratu i jednocześnie otrzymał tę łaskę, by głosić Słowo Pana pośród ludu, jaki postawiony został na Jego kapłańskiej ścieżce. Z tej racji główne uroczystości miały miejsce w niedzielę 24 lutego w Gdańsku w Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie nasz powiernik Bożego Miłosierdzia aktualnie posługuje.

Jerzy Oses

Msza Trydencka AD 2018   Starsze pokolenia jeszcze pamiętają, jak w naszej świątyni odprawiane były msze św. w rycie trydenckim. Młodsze miały okazję do uczestniczenia w takiej mszy w dniu 27 grudnia 2018 r. w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, która była połączona z obrzędem poświęcenia wina. Celebransem był wikariusz naszej parafii ks. Marek Frąckowiak. Poniżej kilkunastominutowy zapis fragmentów mszy.

Aleksandra Borowiak

Kolędnicy Misyjni AD 2019  6 stycznia w Święto Trzech Króli przy sprzyjającej pogodzie uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu po raz trzeci wzięli udział w akcji Kolędników Misyjnych. W tym roku zbierane były pieniądze dla dzieci w Rwandzie i Burundi. O godzinie 13.30 po pobłogosławieniu przez ks. Proboszcza w kościele ruszyły trzy grupy rozśpiewanych kolędników z opiekunami i ich rodzicami. Uczestnicy mieli wspaniałe stroje, puszki, gwiazdy, korony oraz byli pełni radości chrześcijańskiej. Jedną grupę stanowili harcerze na czele z p. Joanną oraz p. Magdaleną, natomiast dwie kolejne grupy to chętni uczniowie wraz z ich rodzicami i p. katechetkami. Odwiedziliśmy wiele domów i zebraliśmy znaczącą kwotę. Kolędnicy pozostawiali swoim ofiarodawcom pamiątkę w postaci składanej bombki z błogosławieństwami.

Remigiusz Kaczmarek

Festiwal Kolęd   Po raz kolejny w sokolnickiej kaplicy rozbrzmiewały 6 stycznia znane powszechnie kolędowe dźwięki podczas Festiwalu Kolęd – „kolędujmy Jezusowi dziś”. Można bez mała stwierdzić, że to już tradycja, że w święto Trzech Króli, Siostry Urszulanki SJK proponują naszym parafianom tę swoistą refleksję nad cudem narodzin Jezusa i że w ten nieco inny sposób inicjatywa ta koresponduje jednak z koncepcją tzw. „Orszaku Trzech Króli” – a tych w sokolnickiej wspólnocie również wszak nie zabrakło. Te powszechnie i mniej znane pastorałki i kolędy, które tak bardzo wpisują się w naszą, polską obrzędowość zawsze potrafią w człowieku wzbudzić zachwyt, pobudzają do śpiewu i przede wszystkim inspirują do wewnętrznych, indywidualnych przemyśleń nie rzadko wcale nie wesołych. Tym razem na stopniach sokolnickiej świątyni zaprezentowali się: Zespół “Fermata” działający przy GOK-u w Kaźmierzu, sokolnicka schola „Bromelia” oraz młody aspirant gry na gitarze – Rysiu Kirschke. Ponadto zebrani obejrzeli Jasełka w wykonaniu dzieci uczęszczających do świetlicy opiekuńczo – wychowawczej „Przystań u Anioła”.

Ks. Marek Frąckowiak

Nowi ministranci   W I Niedzielę Adwentu 2 grudnia br. w naszej parafii odbyła się podniosła uroczystość przyjęcia 8 kandydatów do służby liturgicznej. Po Mszy świętej miało miejsce spotkanie i wspólna radość z nowo przyjętych ministrantów, a są nimi: Józef Paluszak, Dariusz Snela, Kamil Polus, Maksymilian Domaniecki, Mateusz Antkowiak, Dawid Łopata, Antoni Tomaszewski, Piotr Majek. W tym miejscu dziękuję wszystkim Rodzicom za pomoc i wsparcie w przygotowaniu tej wyjątkowej uroczystości. Naszym nowym ministrantom życzymy gorliwości w służbie Bożej! Króluj nam Chryste!