Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Ołtarz w kaplicy św. Anny

 

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj: 85
Wczoraj: 126
Razem: 2.079.868

MIŁOSIERDZIE BOŻE

Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

   Jubilat zaprosił swych gości: parafian, dawnych i obecnych świeckich współpracowników a przede wszystkim współbraci w kapłaństwie i siostry zakonne, wśród których pełnił do tej pory swą posługę Chciał w ten sposób wraz z nimi uroczyście czcić i dziękować Bogu za ten wielki dar, jaki dane jest mu nosić od sześćdziesięciu lat. Wszyscy z nieukrywanym wzruszeniem przeżywali to liturgiczne dziękczynienie, pełne duchowego natchnienia okraszone pięknym słowem pasterskim o. dr. D. Korcza oraz grą i śpiewem solistów. Na zakończenie liturgii grupy duszpasterskie złożyły jubilatowi swoje życzenia a ponad setka uczestników i gości zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z bohaterem dnia.
   Z tej okazji niechaj i z naszej parafii wybrzmią słowa życzeń:
Z okazji Diamentowego Jubileuszu życzymy O. Zdzisławowi Korczowi CR w imieniu naszej społeczności parafialnej wielu radosnych chwil, zdrowia oraz niesłabnącego żaru Ducha Świętego w trudnej kapłańskiej posłudze, jaką od 60-ciu lat wziął na swe barki Boży wybraniec. Niech Najświętsza Maryja Panna - Matka kapłanów otacza Cię o. Zdzisławie Matczyną miłością i opieką, szczególnie w trudnych chwilach i wyprasza u swego Miłosiernego Syna wszelkie niezbędne łaski. Niech w kolejnych dniach podejmowany trud zmagania się z codziennością uskrzydla Cię i pozwoli dostrzegać piękno i głębię życia kapłańskiej drogi.
Szczęść Boże o. Zdzisławie!

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.