Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Ołtarz w kaplicy św. Anny

 

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj: 247
Wczoraj: 366
Razem: 2.071.507

MIŁOSIERDZIE BOŻE

Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

   Te same dzieci wystąpiły również w pokazie tanecznym i pochwaliły się, że potrafią także w grupie wspólnie zaśpiewać. Przygotowane przez swych opiekunów tj. pp. P. Baranek, A. Judkowiak i W. Hermanna wzbudziły w widzach wiele sympatii i podobnie, jak ich starsi pieśniarze otrzymali sowite brawa. Miłym akcentem było wspólne odśpiewanie ostatniego utworu tego popołudnia, gdzie chór „Fermata” zaprosił wszystkich występujących i wraz z widownią „rozgrzali przestrzeń kaplicy do czerwoności” kolędą „Dzisiaj w Betlejem”.
   Składam tu wielkie wyrazy uznania dla organizatorów przedsięwzięcia i wielkie brawa, które należą się również wszystkim małym i dorosłym artystom. Bez rozgłosu, bez krociowych nagród za to z pieśnią na ustach, pasją kolędowania i chęcią pokazania swych umiejętności - to główne atuty tego festiwalu i tych występujących osób. Te brawa to także swoisty hołd za postawienie kolejnego kroku w tej sztafecie pokoleniowej pielęgnującej, ale i kreującej naszą tradycję i naszą tożsamość zarówno w wymiarze lokalnym, jak i szerszym. Zatem – do zobaczenia za rok!

foto R.Kaczmarek

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.