Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Ołtarz w kaplicy św. Anny

Stronę Odwiedzono

Wczoraj: 366
Razem: 2.071.507

MIŁOSIERDZIE BOŻE

WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE

Te same dzieci wystąpiły również w pokazie tanecznym i pochwaliły się, że potrafią także w grupie wspólnie zaśpiewać. Przygotowane przez swych opiekunów tj. pp. P. Baranek, A. Judkowiak i W. Hermanna wzbudziły w widzach wiele sympatii i podobnie, jak ich starsi pieśniarze otrzymali sowite brawa. Miłym akcentem było wspólne odśpiewanie ostatniego utworu tego popołudnia, gdzie chór „Fermata” zaprosił wszystkich występujących i wraz z widownią „rozgrzali przestrzeń kaplicy do czerwoności” kolędą „Dzisiaj w Betlejem”.
   Składam tu wielkie wyrazy uznania dla organizatorów przedsięwzięcia i wielkie brawa, które należą się również wszystkim małym i dorosłym artystom. Bez rozgłosu, bez krociowych nagród za to z pieśnią na ustach, pasją kolędowania i chęcią pokazania swych umiejętności - to główne atuty tego festiwalu i tych występujących osób. Te brawa to także swoisty hołd za postawienie kolejnego kroku w tej sztafecie pokoleniowej pielęgnującej, ale i kreującej naszą tradycję i naszą tożsamość zarówno w wymiarze lokalnym, jak i szerszym. Zatem – do zobaczenia za rok!

foto R.Kaczmarek