Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Ołtarz w kaplicy św. Anny

 

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj: 72
Wczoraj: 126
Razem: 2.079.855

MIŁOSIERDZIE BOŻE

Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

   To wielka radość, że możemy w tak życzliwej i gościnnej atmosferze przebyć te kilkadziesiąt kilometrów naszej corocznej pielgrzymki. Tegoroczne pielgrzymowanie wpisało się również w 100 rocznicę odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Zapewne oprócz osobistych intencji, które wszyscy pielgrzymi zabrali ze sobą w sercu do Matki Bożej Literackiej przyświecała nam szczególnie modlitwa w intencji naszej Ojczyzny, która cieszy się wolnością od 1918 roku, jak i za naszą małą Ojczyznę -Kaźmierz o ducha jedności, zgody i pokoju dla wszystkich mieszkańców. Podczas drogi wysłuchaliśmy konferencji ks. Marka na temat wolności wewnętrznej. Zastanawialiśmy się w czasie drogi: Czy dzisiaj łatwo jest być wolnym od zła i grzechu? Oraz co znaczy być wolnym nie tylko w sensie zewnętrznym, ale i wewnętrznym, w sercu. Doskonałym przykładem stali się dla nas św. Maksymilian Maria Kolbe i św. Albert Chmielowski. W tym roku każdy z pielgrzymów mógł również usłyszeć historię związaną z pomnikiem pomordowanych Polaków w tym mieszkańców Kaźmierza, który znajduje się w lesie Bytyńskim tuż przy drodze prowadzącej do Buku. Przedstawiona historia jeszcze raz przypomniała nam o niełatwych meandrach naszej lokalnej ziemi, a nie byłoby to możliwe bez pani Aleksandry Napierały, za co bardzo dziękujemy. Zwieńczeniem pielgrzymki była Msza św. koncelebrowana o godz. 13.00 przez duszpasterzy naszej parafii ks. Proboszcza i ks. wikariusza Marka.
   Czas pielgrzymki mimo już jesiennej aury upłyną nam w klimacie wspólnej modlitwy, śpiewu, dzielenia się doświadczeniem wiary i radości. Wszystkim drogim parafianom szczególnie członkom naszego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, harcerzom, panom Adamowi i Dariuszowi odpowiedzialnym za opiekę porządkową, wszystkim za uczestnictwo, zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu tegorocznej pielgrzymki bardzo serdecznie dziękuję. Noszę Was i wasze intencje w swoim sercu. Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku już za rok, do czego pozostałych parafian serdecznie zachęcam!


We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.