Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Ołtarz w kaplicy św. Anny

 

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj: 83
Wczoraj: 126
Razem: 2.079.866

MIŁOSIERDZIE BOŻE

Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

   Księdzu Biskupowi towarzyszyli również ks. proboszcz Krzysztof Musiał, ksiądz dziekan Mariusz Marciniak, ksiądz kapelan z Sokolnik Wielkich ks. Adam Sławiński SAC i ks. wikariusz Marek Frąckowiak, który przygotowywał w ostatnim czasie młodzież do przyjęcia tego sakramentu. Samo bierzmowanie, co warto przypomnieć, jest sakramentem, który otrzymują wcześniej ochrzczeni przez namaszczenie czoła i formułę słowną: N. przyjmij znamię daru Ducha Świętego. Amen; Pokój z Tobą. I duchem Twoim”. Modlitwa i włożenie ręki szafarza jest w Kościele znakiem przekazywania darów Ducha Świętego. Przez namaszczenie bierzmowani łączą się z całym Kościołem, przez co zobowiązani są do świadectwa i obrony wiary, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa. Akt bierzmowania łączy się z wyborem imienia patrona, który odtąd będzie szczególnym opiekunem kandydata. 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.