Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Ołtarz w kaplicy św. Anny

 

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj: 69
Wczoraj: 126
Razem: 2.079.852

MIŁOSIERDZIE BOŻE

Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

   Doświadczyli tego także parafianie z Bytynia, kiedy ks. Tomasz po nagłej śmierci proboszcza ks. Jana Murkowskiego przez jakiś czas kierował bytyńską parafią. Dla nas parafian i mieszkańców Kaźmierza ks. Tomasz to przede wszystkim człowiek wesoły z głową pełną pomysłów. Organizator pielgrzymek i wycieczek dla młodzieży, dobry katecheta. Nie wszyscy być może wiedzą, że ks. Tomasz Nowak to zagorzały kibic Lecha Poznań i sympatyk KKS Czarni Kaźmierz. Z dniem 1 listopada ks. Tomasz obejmuje funkcję wikariusza w parafii pw. św. Michała Archanioła w Połajewie. Jako ciekawostkę dodam, że proboszczem w tamtejszej parafii jest znany w Kaźmierzu ks. kan. Henryk Mucha, były wikariusz w Kaźmierzu. Księdzu Tomaszowi Nowakowi dziękujemy za życzliwość, za to, że przez okres blisko 4 lat towarzyszył parafianom w ich radościach i smutkach, taka jest bowiem rola kapłana, aby być zawsze blisko tych, którzy tego potrzebują. Życzymy wszystkiego najlepszego w wypełnianiu obowiązków, jakie nakłada na niego sam Bóg. Powodzenia w zdobywaniu wzajemnego zaufania wśród nowych parafian, przychylności ze strony nowego proboszcza. Mamy nadzieję, że ks. Tomasz pobyt w parafii kaźmierskiej będzie do końca swojego życia miło wspominał. Niech Matka Boska Kaźmierska ma go w swojej opiece, Szczęść Boże.

Agnieszka Oses

Wyrazem wdzięczności ze strony parafian był udział we mszy św. 30.10.2007 r. połączonej z różańcem, podczas której proszono o dalsze łaski i Boże Błogosławieństwo dla ks. Tomasza. Po mszy dzieci z ruchu oazowego, młodzież, ministranci, członkowie chóru im. Stanisława Moniuszki, parafianie i proboszcz naszej parafii osobiście pożegnali się z wikariuszem, wręczając mu kwiaty i upominki. W tym wzruszającym dla ks. Tomka momencie towarzyszyli mu również rodzice i brat, którzy przyjechali w tym dniu do Kaźmierza.

Autorem zdjęć jest p. Andrzej Wielgosz, dziękujemy za udostępnienie.

 
 
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.