Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Ołtarz w kaplicy św. Anny

Stronę Odwiedzono

Wczoraj: 126
Razem: 2.079.855

MIŁOSIERDZIE BOŻE

WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE

Byli też i tacy, którzy przez osiem lat uczęszczania do szkoły, ani razu go nie zauważyli. W dniu dzisiejszym pod nowy krzyż udali się w procesji wierni naszej parafii z ks. kanonikiem Zdzisławem Potrawiakiem na czele po to, aby wziąć udział w jego uroczystym poświęceniu. Piękny i solidnie wykonany krzyż, to przede wszystkim zasługa p. Witolda Buluka oraz ludzi dobrej woli, którzy go w tym wsparli. Będzie on zapewne towarzyszył kolejnym pokoleniom przez następne dziesiątki lat. Umieszczony na nim napis „Umarłem Za Ciebie” skłania do refleksji nad sensem naszej wiary.

"Na rozstaju dróg gdzie stoi krzyż tam mieszka Bóg..."