Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Ołtarz w kaplicy św. Anny

 

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj: 73
Wczoraj: 126
Razem: 2.079.856

MIŁOSIERDZIE BOŻE

Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

   Chciałby, aby młodzi ludzie, którzy tak bardzo kochali papieża, czerpali z tego wizerunku, siły do dalszego życia w wierze. Przedsięwzięcie powiodło się, dzięki ofiarności ośmiu rodzin, które wyłożyły pieniądze na ten szczytny cel. Pracami związanymi z postawieniem pomnika w wyznaczonym miejscu, zajęli się pracownicy zakładu kamieniarskiego, pana Stanisława Smoczka z Kaźmierza.  Pomnik stanął w południowowschodniej części, placu przykościelnego. Na uwagę zasługuje fakt, że pomnik bardzo dobrze, oddaje wizerunek uśmiechniętej twarzy Jana Pawła II. Niedługo rocznica śmierci wielkiego papieża, więc będzie okazja do tego, aby złożyć mu hołd, poprzez krótkie zatrzymanie się przed Jego obliczem. Poświęcenie pomnika zaplanowano na jesień. Aktu tego, dokona Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki. Prawdopodobnie zbiegnie się to, z poświęceniem remontowanego obecnie głównego ołtarza. Zakończenie prac konserwatorskich przy ołtarzu, przewidziano na wrzesień tego roku.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.