blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Remigiusz Kaczmarek

Odpust   We współczesnym świecie przykładem wręcz można powiedzieć uniwersalnej świętości dla wszystkich jest z pewnością postać św. Urszuli Ledóchowskiej. Jej charyzmat może być podjęty praktycznie przez każdego, kto w imię miłości i wiary do Chrystusa i Jego Kościoła chce dawać świadectwo Ewangelii. Dziś z perspektywy lat trudno sobie wyobrazić Kościół Powszechny bez jej przykładu. Dzieje się tak ponieważ wszyscy możemy uczyć się od Matki Urszuli tych jakże prostych działań, które budują nasz świat bardziej ludzki. Dzięki jej przykładowi pełniej realizowane mogą być takie wartości, jak: miłość do drugiego człowieka, pokój, wolność, sprawiedliwość czy solidarność z potrzebującymi. Jej postać i przykład w sposób namacalny pokazują, jak na co dzień realizować to nowe „przykazanie miłości”, czy może raczej politykę miłości – jak sama mówiła: „moją polityką jest miłość”.

Remigiusz Kaczmarek

Jubileusz
   W tym roku ksiądz Zdzisław Korcz CR, nasz były duszpasterz - kapelan Sióstr Urszulanek SJK w Sokolnikach Wielkich obchodzi 60-lecie święceń kapłańskich. Fakt ten miał miejsce dokładnie 21 lutego 1959 w Krakowie, gdzie z rąk biskupa Karola Wojtyły przyjął święcenia prezbiteratu i jednocześnie otrzymał tę łaskę, by głosić Słowo Pana pośród ludu, jaki postawiony został na Jego kapłańskiej ścieżce. Z tej racji główne uroczystości miały miejsce w niedzielę 24 lutego w Gdańsku w Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie nasz powiernik Bożego Miłosierdzia aktualnie posługuje.

Jerzy Oses

Msza Trydencka AD 2018   Starsze pokolenia jeszcze pamiętają, jak w naszej świątyni odprawiane były msze św. w rycie trydenckim. Młodsze miały okazję do uczestniczenia w takiej mszy w dniu 27 grudnia 2018 r. w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, która była połączona z obrzędem poświęcenia wina. Celebransem był wikariusz naszej parafii ks. Marek Frąckowiak. Poniżej kilkunastominutowy zapis fragmentów mszy.

Aleksandra Borowiak

Kolędnicy Misyjni AD 2019  6 stycznia w Święto Trzech Króli przy sprzyjającej pogodzie uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu po raz trzeci wzięli udział w akcji Kolędników Misyjnych. W tym roku zbierane były pieniądze dla dzieci w Rwandzie i Burundi. O godzinie 13.30 po pobłogosławieniu przez ks. Proboszcza w kościele ruszyły trzy grupy rozśpiewanych kolędników z opiekunami i ich rodzicami. Uczestnicy mieli wspaniałe stroje, puszki, gwiazdy, korony oraz byli pełni radości chrześcijańskiej. Jedną grupę stanowili harcerze na czele z p. Joanną oraz p. Magdaleną, natomiast dwie kolejne grupy to chętni uczniowie wraz z ich rodzicami i p. katechetkami. Odwiedziliśmy wiele domów i zebraliśmy znaczącą kwotę. Kolędnicy pozostawiali swoim ofiarodawcom pamiątkę w postaci składanej bombki z błogosławieństwami.