blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Aleksandra Borowiak

Korowód Świętych   Dnia 31.10.2018 w Parafii Narodzenia NMP w Kaźmierzu zorganizowano kolejny Korowód Świętych i Bal Wszystkich Świętych. Początek miał miejsce w kościele o godz. 18.45. Po nabożeństwie do Wszystkich Świętych w radosnym orszaku wyruszyliśmy na ulice Kaźmierza. Czuliśmy się bezpiecznie, bo czuwali nad nami nasi strażacy. Przyjechali swoim wozem strażackim, by nasz Korowód mógł kroczyć bezpiecznie. Harcerze oświecali naszą trasę pochodniami, a my doświetlaliśmy naszymi latareczkami, które zabraliśmy ze sobą. W drodze towarzyszyła nam wspaniała orkiestra, którą „dowodził ” pan Piotr Nobik. Przy jej akompaniamencie wspólnie śpiewaliśmy znane piosenki religijne. Po dotarciu do Szkoły Podstawowej bardzo ciepło przywitała nas pani Dyrektor Hanna Łuczak oraz niezastąpiony wodzirej p. Waldek Hermann. Na początku wszyscy uczestnicy balu stanęli do wspólnej fotografii. Potem każde dziecko otrzymało pamiątkową książeczkę zatytułowaną „Święci mieszkają w niebie” oraz wiele słodkości, którymi częstowały starsze koleżanki z klasy V Karolina i Julia.

Aleksandra Borowiak

Róże dla Maryi   W drugą niedzielę października 2018 r. podczas Mszy świętej o godzinie 10:45 dzieci z klas IV-V złożyły hołd Matce Bożej Różańcowej. Uczniowie po przedstawieniu kolejnych tajemnic Różańca składali przed figurą Maryi róże w kolorze białym, żółtym, czerwonym i niebieskim. Każdy kolor symbolizował jedną z czterech części różańca. Wszyscy obecni mogli sobie pogłębić, a może przypomnieć modlitwę różańcową oraz zrozumieć i zapamiętać treści związane z poszczególnymi tajemnicami, a tym samym  zachęcić do udziału w nabożeństwach różańcowych.

ks. Marek Frąckowiak

Pielgrzymka do Buku   W tym roku po raz II grupa 38 pielgrzymów z naszej parafii Narodzenia NMP w Kaźmierzu udała się pielgrzymim szlakiem do niedalekiego sanktuarium Matki Bożej Literackiej w Buku. To o 10 uczestników więcej niż w ubiegłym roku. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w sobotę 22 września o godz. 7.00 wspólną modlitwą w kościele parafialnym i specjalnym błogosławieństwem dla pielgrzymów udzielonym przez księdza Proboszcza Krzysztofa Musiała. 

Remigiusz Kaczmarek

80 lat posługi     Myśl św. Urszuli Ledóchowskiej „Aby wszystkim dać Boga” stała się motywem przewodnim towarzyszącym uroczystym obchodom, jakie za 80 lat pobytu Zgromadzenia Urszulanek SJK w Sokolnikach Wielkich zostało sprawowane w niedzielę 23 września b/r. Mszy świętej dziękczynnej, koncelebrowanej odprawionej w sokolnickiej kaplicy o godzinie 10,00 przewodniczył J.E. ks. bp. Zdzisław Fortuniak. Przy Stole Pańskim modlitwą głównego celebransa wsparli: dziekan dekanatu szamotulskiego ks. kan Mariusz Marciniak, proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał oraz urszulański kapelan ks. Adam Sławiński SAC. Podczas tej radosnej chwili oprócz okolicznych mieszkańców obecne były również inne współ-siostry jubilatek, które w dużej liczbie na te obchody dotarły z okolicznych domów. Matkę Generalną reprezentowała s. Iwona Dworska. Obecna była również przełożona poznańskiego centrum s. Anna Reczko, jak również s. Agnieszka Celińska, która obecnie przewodzi „szaremu domowi” w Sieradzu. Swym śpiewem uroczystość ubogaciła Scholla a w gronie służby liturgicznej ołtarza obecni byli ministranci i lektorzy dawnych i obecnych roczników posługujących w kaplicy na przestrzeni lat.