blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Aleksandra Borowiak

Róże dla Maryi   W drugą niedzielę października 2018 r. podczas Mszy świętej o godzinie 10:45 dzieci z klas IV-V złożyły hołd Matce Bożej Różańcowej. Uczniowie po przedstawieniu kolejnych tajemnic Różańca składali przed figurą Maryi róże w kolorze białym, żółtym, czerwonym i niebieskim. Każdy kolor symbolizował jedną z czterech części różańca. Wszyscy obecni mogli sobie pogłębić, a może przypomnieć modlitwę różańcową oraz zrozumieć i zapamiętać treści związane z poszczególnymi tajemnicami, a tym samym  zachęcić do udziału w nabożeństwach różańcowych.

ks. Marek Frąckowiak

Pielgrzymka do Buku   W tym roku po raz II grupa 38 pielgrzymów z naszej parafii Narodzenia NMP w Kaźmierzu udała się pielgrzymim szlakiem do niedalekiego sanktuarium Matki Bożej Literackiej w Buku. To o 10 uczestników więcej niż w ubiegłym roku. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w sobotę 22 września o godz. 7.00 wspólną modlitwą w kościele parafialnym i specjalnym błogosławieństwem dla pielgrzymów udzielonym przez księdza Proboszcza Krzysztofa Musiała. 

Remigiusz Kaczmarek

80 lat posługi     Myśl św. Urszuli Ledóchowskiej „Aby wszystkim dać Boga” stała się motywem przewodnim towarzyszącym uroczystym obchodom, jakie za 80 lat pobytu Zgromadzenia Urszulanek SJK w Sokolnikach Wielkich zostało sprawowane w niedzielę 23 września b/r. Mszy świętej dziękczynnej, koncelebrowanej odprawionej w sokolnickiej kaplicy o godzinie 10,00 przewodniczył J.E. ks. bp. Zdzisław Fortuniak. Przy Stole Pańskim modlitwą głównego celebransa wsparli: dziekan dekanatu szamotulskiego ks. kan Mariusz Marciniak, proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał oraz urszulański kapelan ks. Adam Sławiński SAC. Podczas tej radosnej chwili oprócz okolicznych mieszkańców obecne były również inne współ-siostry jubilatek, które w dużej liczbie na te obchody dotarły z okolicznych domów. Matkę Generalną reprezentowała s. Iwona Dworska. Obecna była również przełożona poznańskiego centrum s. Anna Reczko, jak również s. Agnieszka Celińska, która obecnie przewodzi „szaremu domowi” w Sieradzu. Swym śpiewem uroczystość ubogaciła Scholla a w gronie służby liturgicznej ołtarza obecni byli ministranci i lektorzy dawnych i obecnych roczników posługujących w kaplicy na przestrzeni lat.

Jerzy Oses

Odpust Parafialny AD 2018   Dzisiaj 8 września kościół katolicki obchodzi święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a nasza parafia świętuje swój odpust patronalny. Suma odpustowa odprawiona została o godz. 11:00, a liturgii przewodniczył Ojciec Krzysztof Stachowiak, misjonarz Świętej Rodziny, który obecnie sprawuje swoją duszpasterską posługę na misjach w Papui-Nowej Gwinei. Przypomnę, że ks. Krzysztof w przeszłości przez sześć lat posługiwał jako duszpasterz w parafii kolegiackiej w Szamotułach. W naszej parafialnej uroczystości obok naszych kapłanów uczestniczyli także zaproszeni księża z okolicznych parafii. Na zakończenie mszy św. wierni przeszli w procesji eucharystycznej wokół kaźmierskiej świątyni.

Remigiusz Kaczmarek

Bierzmowanie AD 2018„Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę. O to dziś błagam Cię.
Przyjdź w swojej mocy i sile. Radością napełnij mnie.
Przyjdź jako Mądrość do dzieci. Przyjdź jak ślepemu wzrok.
Przyjdź jako moc w mej słabości. Weź wszystko, co moje jest.”
 W niedzielę 3 czerwca radując się świętem Dziękczynienia oraz będąc w tym szczególnym czasie łaski w oktawie Bożego Ciała młodzież naszej parafii napełniła swe serca radością wypływającą z faktu, że zostali oni namaszczeni olejem i przeszli do nowego i ostatecznego życia z Bogiem. Słowa pieśni przytoczonej we wstępie popłynęły tego dnia z ust wiernych na wstępie Mszy świętej odprawionej o godz. 16-ej. To właśnie w trakcie tej Najświętszej Ofiary Ciała i Krwi Chrystusa - Ks. Bp. Grzegorz Balcerek; Wikariusz Generalny Archidiecezji Poznańskiej udzielił 77-miu młodym ludziom Sakramentu Bierzmowania.