Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Taize pamięta o Kaźmierzu

Właśnie dzisiaj dotarła na parafię przesyłka z Francji, a konkretnie z Taize. Można ją zobaczyć obok. Od wolontariusza Joaqiuma, który wspierał naszą parafię w przygotowaniach do Europejskiego Spotkania Młodych w Poznaniu. Wielokrotnie gościł u nas i moblilizował parafialną ekipę przygotowań do pracy. Zawiera ona ...

Czytaj więcej...

Europejskie Spotkania Młodych w Kaźmierzu – podziękowania.

„Pielgrzymka zaufania przez ziemię" czyli kilku dniowe spotkanie młodych organizowana w tym roku w Poznaniu przez wspólnotę braci z francuskiego Taizé zakończyła się w sobotę 2 stycznia popołudniową porą. Zasadnicza część zlotu odbywała się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz w różnych miejscach Poznania.

Czytaj więcej...

Pożegnanie nowych znajomych z Europy

Jest takie stare polskie przysłowie, które mówi: „Koniec wieńczy dzieło”. I w rzeczy samej koniec pięknie zwieńczył te pięć dni podczas których „Europa” przebywała na terenie parafii. Słowa te przypominające o upływie czasu upoważniają mnie bym oznajmił naszym internautom, że dobiegły końca 32 Europejskie Spotkania Młodych w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Wspólnota więzi duchowej, czyli Święto Narodów w Kaźmierzu.

Kolejny dzień rozpoczął się tradycyjnie od porannej eucharystii i modlitwy odprawianych w naszej świątyni. Młodzi ludzie z Europy jak jeden mąż stawili się w komplecie by wspólnie odkrywać nowe połacie swych dusz. Kolejny raz spotkali się by razem szukać sensu naszego ziemskiego bytowania. Te myśli, które w kościele zapoczątkowywano podczas porannej modlitwy zostały kontynuowane później podczas spotkań w małych grupach przebywając choćby na terenie szkoły lub w rodzinach.

Czytaj więcej...

Pracowity dzień międzynarodowego towarzystwa.

Drugi dzień Europejskich Spotkań Młodzieży był zarazem pierwszym, o którym można powiedzieć, że był w pełni roboczym. Po wczorajszym powitaniu i otwarciu imprezy dziś już od samego ranka z pełnym zaangażowaniem młodzi ludzie rozpoczęli swe pielgrzymki zaufania. Także nasi goście podporządkowali się w pełni harmonogramowi spotkań, jaki został przygotowany przez organizatorów.

Czytaj więcej...

Goście z Europy

I zapoczątkowaliśmy tak długo oczekiwane wydarzenie jakim jest 32. Europejskie Spotkanie Młodych! Według planów ma wziąć w nim udział ponad 30 tysięcy osób. Przez najbliższe pięć dni jego uczestnicy będą się modlić i zarazem dzielić się będą swym doświadczeniem wiary, miłości i zaufania. Dodatkowo zwiedzać będą nasz piękny region. To doroczne spotkanie wpisało się już na stałe w kalendarz młodzieżowych imprez kościelnych i jednocześnie o charakterze ekumenicznym.

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 22nd. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.