Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

III Niedziela Adwentu - 14 grudnia 2008

Dla św. Jana Chrzciciela Jezus jest większy od Niego.Jezus był przed nim i " po nim idzie".Przychodzi jako oczekiwany Zbawiciel i Pan. Wielu ludzi Go nie przyjęło jako obiecanego Mesjasza. Jan był głosem wołającym na puszczy. Chrystus zaś jest prawdziwym Słowem, które przynosi zbawienie i radość. Trzecia niedziela Adwentu nosi nazwę: " Gaudete" czyli radujcie się !  Czy dobrze wykorzystuję czas adwentowego czuwania ? Czy jest już we mnie duchowa radość, że Pan niebawem nadejdzie ? Chrystus czeka na Ciebie w konfesjonale we wtorek 16 grudnia od rana . Chce Ci przebaczyć grzechy,abyś wszedł na adwentową ścieżkę wiary i miłości, która prowadzi do  świętowania podczas Bożego Narodzenia. " Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie ! " wzywa nas      św. Paweł w drugim czytaniu.   Żyjmy jak dzieci światłości !  My jesteśmy posłani do świata ,aby dać świadectwo o Światłości .

II Niedziela Adwentu - 7 grudnia 2008

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże - tak wzywa nas Kościół w śpiewie przed Ewangelią. W druga niedzielę adwentowego oczekiwania staje przed nami prorok pustyni Jan Chrzciciel. Odbywał swoje pustynne " rekolekcje" na skalistej i nieurodzajnej ziemi. Wystąpił nad Jordanem powołując się na autorytet słowa Bożego.Był tylko głosem wzywającym do nawrócenia. Ludzie przychodzili nad Jordan; wyznawali swoje grzechy i przyjmowali chrzest pokuty ! Nie był to żaden sakrament pokuty!Przyjęcie tego pokutnego obmycia łączyło się z wezwaniem do zmiany swojego życia na lepsze . Dlaczego mam zmieniać siebie w czasie Adwentu ? W każdym z nas jest coś z ducha niewiary. Znam trochę Jezusa i dlatego małe sprawy i problemy załatwię sam, bez udziału Jego łaski. Gdy natomiast pojawia się trudny problem, to wtedy instynktownie wołam: Jezu ,pomóż ! Chrystus chce zawsze i w każdej chwili mego istnienia dotykać mnie mocą swojej łaski !. On pragnie tworzyć ciągle na nowo we mnie Bożego Człowieka. Adwent to taki, wspaniały czas, by podjąć próbę zmiany swojej mentalności z pogańskiej na chrześcijańską. Czy jestem człowiekiem Adwentu ? Czy stać mnie,aby walczyć z sobą,ze swoją słabością ? Jezu przychodź każdego dnia i twórz we mnie Nowego Człowieka !

I Niedziela Adwentu - 30.11.2008

Adwent wzbudza w nas uczucia i nadzieje, których sobie nie uświadamiamy w innym okresie.Teraźniejszość, w której żyjemy, jest ciemna i trudna; być może, wydaje się nam bez wyjścia. Adwent oznacza przyszłość.Historia jeszcze się nie skończyła. Nie wszystko pozostanie tak, jak jest. Coś " nowego " stoi przed nami .Coś "nowego" nas oczekuje. A zatem, jakaś ucieczka z twardej teraźniejszości w piękną,ale nierealną przyszłość ? Chrystus nie nakazywał nam nigdy ucieczki od tego świata, ani nie dał podstaw, byśmy snuli nierealne marzenia o lepszej,piękniejszej przyszłości.Przestrzegał natomiast: " Czuwajcie!" To znaczy pracujcie, aby wasze czasy stawały się jaśniejsze, bardziej ludzkie i boskie zarazem. W ten sposób poiwinniśmy przygotować się na " Dzień Przyjścia"Chrystusa Pana" ( według " Mszału z czytaniami" )

Niedziela Chrystusa Króla -23.11.2008

Jakim królem jesteś ,Panie Jezu Chryste !?

" Królestwo moje nie jest z tego świata ..." ( J 18,36) Nie jesteś władcą politycznym.Nie pragniesz zaszczytów, Jezu,ale masz wielkie pragnienie,aby królować w naszych sercach. Granica Twego Królestwa przebiega przez ludzkie serca.Dla Ciebie liczy się każdy,numeryczny człowiek. Przyszedłeś zbawić każdego człowieka . Jesteś miłośnikiem i " fanem" każdej istoty ludzkiej.

Przypominasz mi dzisiaj scenę Sądu Ostatecznego. Ty jako jedyny i prawowity Król Wszechświata dokonasz ostatecznego podziału. Oddzielisz ludzi dobrych od złych, tak jak pasterz oddziela owce od kozłów. Ci ludzie,którzy pełnili dobre czyny znajdą się po prawej stronie. Natomiast ludzie zarozumiali, egoiści i nazbyt pewni siebie nie potrafili w swym życiu pomagać biednym i słabym.

Oni nie rozpoznali Ciebie w maluczkich i dlatego zostaną skazani na wieczne potępienie: " Idźcie precz ode Mnie przeklęci w ogień wieczny,przygotowany diabłu i jego aniołom" ( Mt 25,41) .

Ciągle kocham za mało. Myślę często tylko o sobie, o moich przywilejach i prawach . Pomóż mi ,Panie Jezu, troszczyć się na poważnie o moje wieczne zbawienie. Chcę znaleźć się po prawej stronie w dniu sądu! Naucz mnie kochać od nowa, kochać goręcej. Chcę żyć nadzieją,że kiedyś usłyszę z Twoich ust: dobrze sługo wierny! Weź w posiadanie królestwo przygotowane dla Ciebie od założenia świata !

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 22nd. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.