blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860

I zapoczątkowaliśmy tak długo oczekiwane wydarzenie jakim jest 32. Europejskie Spotkanie Młodych! Według planów ma wziąć w nim udział ponad 30 tysięcy osób. Przez najbliższe pięć dni jego uczestnicy będą się modlić i zarazem dzielić się będą swym doświadczeniem wiary, miłości i zaufania. Dodatkowo zwiedzać będą nasz piękny region. To doroczne spotkanie wpisało się już na stałe w kalendarz młodzieżowych imprez kościelnych i jednocześnie o charakterze ekumenicznym.

Inauguracja w Poznaniu „Pielgrzymki zaufania przez ziemię” już tuż, tuż. Każdy dzień systematycznie przybliża nas do tego wydarzenia. Kto tylko chce może dowiedzieć się o nowych poczynaniach ekip organizujących ten zlot lub samemu zaangażować się w ich przygotowania. Konkretyzują się wszelkie szczegółowe ustalenia, a informacja jest na bieżąco przekazywana w świat poprzez różne media. Środki społecznej informacji, co jakiś czas powiadamiają nas także o zainteresowaniu, jakie przejawiają różne instytucje i autorytety stojące na ich czele.

  Kochani!

 Postaram się Wam krótko przybliżyć dotychczasowe poczynania naszej wspaniałej ekipy :) Wszystko zaczęło się od pamiętnego dnia, w którym z wizytą do Kaźmierza przyjechał Brat Urlich. Po jednej z Mszy Św. odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące stworzenia zespołu, który zajmie się przygotowaniami u nas w parafii. Przyszło AŻ 12 osób…, z czego 3 postanowiły zacząć działać. Ogłosiliśmy kolejne spotkanie. 2 tygodnie później było nas już 6 zaangażowanych osób…i w takim oto gronie rozpoczęliśmy działanie na terenie naszej parafii i gminy. Obecnie mamy około 10 osób, które angażują się w przygotowania. I oczywiście jest z nami przez cały czas, nasz duchowy przewodnik – ks. Waldemar, który bardzo nam pomaga, (choć nie musi!). Księża powinni tylko czuwać nad nami, a nasz wikary czynnie włącza się w przygotowania, za co z serca dziękujemy!

Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.