blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Właśnie dzisiaj dotarła na parafię przesyłka z Francji, a konkretnie z Taize. Można ją zobaczyć obok. Od wolontariusza Joaqiuma, który wspierał naszą parafię w przygotowaniach do Europejskiego Spotkania Młodych w Poznaniu. Wielokrotnie gościł u nas i moblilizował parafialną ekipę przygotowań do pracy. Zawiera ona ...

„Pielgrzymka zaufania przez ziemię" czyli kilku dniowe spotkanie młodych organizowana w tym roku w Poznaniu przez wspólnotę braci z francuskiego Taizé zakończyła się w sobotę 2 stycznia popołudniową porą. Zasadnicza część zlotu odbywała się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz w różnych miejscach Poznania.

Jest takie stare polskie przysłowie, które mówi: „Koniec wieńczy dzieło”. I w rzeczy samej koniec pięknie zwieńczył te pięć dni podczas których „Europa” przebywała na terenie parafii. Słowa te przypominające o upływie czasu upoważniają mnie bym oznajmił naszym internautom, że dobiegły końca 32 Europejskie Spotkania Młodych w Poznaniu.

Kolejny dzień rozpoczął się tradycyjnie od porannej eucharystii i modlitwy odprawianych w naszej świątyni. Młodzi ludzie z Europy jak jeden mąż stawili się w komplecie by wspólnie odkrywać nowe połacie swych dusz. Kolejny raz spotkali się by razem szukać sensu naszego ziemskiego bytowania. Te myśli, które w kościele zapoczątkowywano podczas porannej modlitwy zostały kontynuowane później podczas spotkań w małych grupach przebywając choćby na terenie szkoły lub w rodzinach.

Drugi dzień Europejskich Spotkań Młodzieży był zarazem pierwszym, o którym można powiedzieć, że był w pełni roboczym. Po wczorajszym powitaniu i otwarciu imprezy dziś już od samego ranka z pełnym zaangażowaniem młodzi ludzie rozpoczęli swe pielgrzymki zaufania. Także nasi goście podporządkowali się w pełni harmonogramowi spotkań, jaki został przygotowany przez organizatorów.

Copyright © 2023, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.