blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Aleksandra Borowiak

Kolędnicy Misyjni   4 stycznia 2020 r. w przerwie świątecznej wyruszyliśmy z misyjną kolędą do mieszkańców Kaźmierza. Do akcji kolędowania misyjnego zaangażowanych było 25 dzieci, które podzielone były na 2 grupy. Pierwszą stanowili harcerze i zuchy pod opieką p. Magdaleny Paluszak oraz mamy jednego z zuchów. Druga grupa była pod pieczą pań katechetek i wspaniałych Rodziców i opiekunów. Tej grupie umilała kolędowanie akompaniując na gitarze mama kolędniczki „Maryi”. Dzieci ubrane w stroje z barwnymi koronami na głowach mogły wyruszać na radosne kolędowanie. Tegoroczna aura nie była nam łaskawa. Zimny wiatr i padający rzęsisty deszcz nie sprzyjały naszemu kolędowaniu. My jednak nie poddawaliśmy się.

   Z radością w sercach docieraliśmy do kolejnych domów, które otwierały się bardzo gościnnie dzieląc się darem ofiarnego serca na rzecz dzieci w Amazonii. Wielu z nich czekało na nas z niecierpliwością. Domownicy przygotowali ofiary, ale nie zabrakło również dla strudzonych kolędników słodyczy i gorącej herbatki. Ten przejaw gościnności jest dla nas wielkim podziękowaniem za trud jaki wkładamy w przygotowanie kolędy. W każdym domu, do którego udało nam się dotrzeć śpiewaliśmy kolędy i zostawialiśmy pamiątki przypominające o tym komu pomagamy. Na twarzach wielu ludzi pojawiało się wzruszenie i uśmiech. Każdy wsparł nas ofiarą na ile mógł, ale najistotniejsze było to, że wszyscy z radością i otwartym sercem włączyli się w to dzieło pomocy dla dzieci z biednych krajów. Po trudzie naszego kolędowania misyjnego, przyszedł czas na podsumowanie zebranych ofiar oraz na słodki i ciepły poczęstunek, który czekał na nas w salce przy kościele. Radość i satysfakcja była bardzo wielka, ponieważ łączna, zebrana przez nas kwota wynosi 950 zł. Zmęczeni i utrudzeni, ale bardzo szczęśliwi, że po raz kolejny włączyliśmy się w dzieło pomocy dla ubogich dzieci, wróciliśmy do swych domów z wielkim zapałem i nadzieją na kolędowanie w kolejnym roku. Dziękujemy Dzieciom, Rodzicom i opiekunom, którzy brali udział w Kolędowaniu oraz wszystkim spotykanym po drodze osobom za hojnie złożone ofiary i życzliwe przyjęcie kolędników misyjnych! Dla Rodziców i dzieci był to wspólnie spędzony czas w szczytnym celu. Trudne warunki pogodowe, które nam towarzyszyły przyczynia się do lepszego zapamiętania tegorocznego kolędowania.


Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.