blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Aleksandra Borowiak

Korowód Świętych AD 2019   Dnia 31.10.2019 r. w Parafii Narodzenia NMP w Kaźmierzu zorganizowano kolejny Korowód Świętych i Bal Wszystkich Świętych. Początek miał miejsce w kościele o godz. 18.45. Po krótkim nabożeństwie do Wszystkich Świętych
w radosnym orszaku wyruszyliśmy wspólnie na ulice Kaźmierza. Przejście do szkoły zabezpieczali nasi strażacy. Harcerze oświecali trasę pochodniami, a my doświetlaliśmy latareczkami, które zabraliśmy ze sobą. W drodze towarzyszyła nam wspaniała orkiestra, którą „dowodził ”pan Piotr Nobik. Przy jej akompaniamencie wspólnie śpiewaliśmy znane piosenki religijne.
   Po dotarciu do szkoły bardzo ciepło przywitał nas, (a było troszkę chłodno) niezastąpiony wodzirej - pan Waldek Hermann. Na początku wszyscy uczestnicy zostali obdarowani książeczką ”Spotkanie z Jezusem”, długopisem oraz cukierkami. W repertuarze muzycznym wybrzmiewały ewangeliczne rytmy, które zachęcały do tańca wszystkich uczestników. Nie zabrakło też pełnych emocji zabaw i występów na parkiecie.

Widok roztańczonych dzieci oraz ich rodziców bardzo cieszyły organizatorów. Po wyczerpujących tańcach uczestnicy zostali zaproszeni do świetlicy, gdzie czekał na nich „słodki bufecik”. Podczas balu odbywały się konkurencje, w których mogli wziąć udział zarówno dzieci jak i ich rodzice (quiz wiedzy o świętych czy wyścig z aureolą). Radosnej zabawy było bez liku. Wszystko, co dobre niestety, szybko się kończy, więc i nasza wspaniała zabawa dobiegła końca.
Bal Wszystkich Świętych był czasem wspólnego, radosnego pobytu dzieci z rodzicami, który zapewne zostanie w pamięci uczestników balu na długo.
To radosne wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie pomoc i wsparcie naszego ks. Proboszcza Krzysztofa Musiała oraz wielu wspaniałych darczyńców. To oni ufundowali niespodzianki i przyczynili się do tego, by spotkanie
ze Świętymi w Korowodzie i podczas Balu było tak atrakcyjne. Osobne podziękowania należą się panu Waldkowi Hermannowi za wspaniałe prowadzenie Balu Wszystkich Świętych. Ogromne podziękowania składamy również rodzicom, którzy przygotowali „własnej roboty” wspaniałe ciasteczka i „babeczki ze świętymi”, które cieszyły się dużym powodzeniem.
Korowód Świętych jest pięknym sposobem radosnego spędzania Wigilii Wszystkich Świętych. Pozostaje mieć nadzieję, że za rok w Korowodzie i Balu wszystkich Świętych weźmie udział znacznie więcej uczestników.


Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.