Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

" Kto by chciał być pierwszym ..." - 21.10.2012

ks. Krzysztof Musiał

Dwaj apostołowie nie rozumieją do końca znaczenia mającej przyjść na Jezusa męki. Chcieliby zaszczytne miejsca po obu stronach Pana Jezusa w królestwie Bożym. Jezus mówi im: " kto by między wami chciał stać się wielki, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu ".

W królestwie Bożym nie należy się wywyższać, ale być pokornym. Nie należy szukać tytułów i zaszczytów w oczach tego świata, bo to nie ma wg Pana Jezusa żadnej wartości. Człowiekiem wielkim, godnym czci i uznania jest chrześcijanin, który służy swoim czasem, sercem i pomocą bliźniemu. Taki człowiek naśladuje Chrystusa pokornego i ubogiego.

- Czy chętnie służę moją pomocą bratu w wierze ?

- Czy raczej oczekuję uznania i dowartościowania w oczach innych ludzi ?

Pamiętajmy: " Służyć to znaczy królować !!! "

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 22nd. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.