Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

" Co czyni człowieka nieczystym " - 02.09.2012

ks. Krzysztof Musiał

Zapytali Pana Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie: " Dlaczego  twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami ?  Odpowiedział im: słusznie prorok Izajasz powiedział o was obłudnikach, jak jest napisane { Ten lud czci mnie wargami,lecz sercem swym daleko jest ode mnie. Ale czci na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi }. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji ".

- Czy oddaję Bóg kult i cześć w moim sercu ?

- Czy staram się, bardzo staram się, by moje czyny były zgodne z moją wiarą ?

Pan Jezus mówi, że to co wychodzi z człowieka, co pochodzi z jego wnętrza czyni go nieczystym. Chrystus mówi konkretnie: "Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Wszystko to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym "

Starajmy się zawsze o świętość naszych serc.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 22nd. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.