blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Remigiusz Kaczmarek

Jubileusz
   W tym roku ksiądz Zdzisław Korcz CR, nasz były duszpasterz - kapelan Sióstr Urszulanek SJK w Sokolnikach Wielkich obchodzi 60-lecie święceń kapłańskich. Fakt ten miał miejsce dokładnie 21 lutego 1959 w Krakowie, gdzie z rąk biskupa Karola Wojtyły przyjął święcenia prezbiteratu i jednocześnie otrzymał tę łaskę, by głosić Słowo Pana pośród ludu, jaki postawiony został na Jego kapłańskiej ścieżce. Z tej racji główne uroczystości miały miejsce w niedzielę 24 lutego w Gdańsku w Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie nasz powiernik Bożego Miłosierdzia aktualnie posługuje.

   Jubilat zaprosił swych gości: parafian, dawnych i obecnych świeckich współpracowników a przede wszystkim współbraci w kapłaństwie i siostry zakonne, wśród których pełnił do tej pory swą posługę Chciał w ten sposób wraz z nimi uroczyście czcić i dziękować Bogu za ten wielki dar, jaki dane jest mu nosić od sześćdziesięciu lat. Wszyscy z nieukrywanym wzruszeniem przeżywali to liturgiczne dziękczynienie, pełne duchowego natchnienia okraszone pięknym słowem pasterskim o. dr. D. Korcza oraz grą i śpiewem solistów. Na zakończenie liturgii grupy duszpasterskie złożyły jubilatowi swoje życzenia a ponad setka uczestników i gości zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z bohaterem dnia.
   Z tej okazji niechaj i z naszej parafii wybrzmią słowa życzeń:
Z okazji Diamentowego Jubileuszu życzymy O. Zdzisławowi Korczowi CR w imieniu naszej społeczności parafialnej wielu radosnych chwil, zdrowia oraz niesłabnącego żaru Ducha Świętego w trudnej kapłańskiej posłudze, jaką od 60-ciu lat wziął na swe barki Boży wybraniec. Niech Najświętsza Maryja Panna - Matka kapłanów otacza Cię o. Zdzisławie Matczyną miłością i opieką, szczególnie w trudnych chwilach i wyprasza u swego Miłosiernego Syna wszelkie niezbędne łaski. Niech w kolejnych dniach podejmowany trud zmagania się z codziennością uskrzydla Cię i pozwoli dostrzegać piękno i głębię życia kapłańskiej drogi.
Szczęść Boże o. Zdzisławie!

Pobierz skan z gazetki parafialnej „Głos parafii”.

Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.