tel.  +48 61 29 18 296

Jerzy Oses

Tradycyjnie tego dnia, wokół kaźmierskiego rynku do czterech ołtarzy przeszła uroczysta procesja. Tegoroczne ołtarze były dziełem mieszkańców wsi Gorszewice, rodziców dzieci komunijnych, młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania oraz członków Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Przy drugim ołtarzu odprawiona została Msza Św. którą koncelebrowali proboszcz ks. Zdzisław Korcz (kapelan z Sokolnik Wielkich), proboszcz ks. Krzysztof Musiał i wikariusz ks. Marek Skociński. Podczas homilii ks. proboszcz zwrócił uwagę na to, że Kościół potrzebuje świadków wiary. Zachęcał do częstego pełnego uczestnictwa w eucharystii, wraz z komunią świętą. Chrześcijanin - katolik nie powinien ograniczać się do przyjmowania Chrystusa eucharystycznego tylko raz w roku, ale powinien trwać przez cały czas w łasce uświęcającej. Na zakończenie procesji w kaźmierskiej świątyni zabrzmiało Te Deum, po czym wierni odśpiewali katolicką pieśń religijną „Boże, coś Polskę”.

Copyright © 2018, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.