Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Warto Wiedzieć

Fotografowanie i filmowanie w czasie liturgii

Podstawy zachowania podczas Mszy św.

Przygotowanie się do odwiedzin kościoła – ubiór

Dzieci na Mszy św.

Czy można uczestniczyć we Mszy św. przebywając przed kościołem?

Punktualne przybycie do kościoła

Dziecko wobec osób duchownych

Nauka Kościoła o Odpustach

Szacunek dla ciała zmarłego i obrzędy pogrzebu

Święta nakazane na rok 2016

 

Autorem tekstów z dziedziny "Savoire vivre" jest Pan Stanisław Krajski - katolik, doktor nauk humanistycznych, filozof i historyk filozofii, wydawca, autor 33 książek i ponad 700 publikacji ( w tym 4 książek z savoir vivre ponad 100 artykułów z tej dziedziny: książki: „Savoir vivre. Podręcznik w pilnych potrzebach”, „Savoire vivre jako sztuka życia. Filozofia savoir vivre”, „Savoir vivre – 250 problemów”, „Savoir vivre w Kościele. Podręcznik dla świeckich”). Od 4 lat prowadzi Akademię Dobrych Manier i Etykiety Biznesu – kursy, korepetycje, konsultacje. 

Wyrażenie Savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia czyli znajomość obyczajów i form towarzyskich oraz reguł grzeczności.

Teksty publikujemy za zgodą ich autora.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 25th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.