Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

NOWENNA DO MATKI BOSKIEJ KAŹMIERSKIEJ


NOWENNA DO MATKI BOSKIEJ KAŹMIERSKIEJ

O Matko Nieustającej Pomocy /z największą ufnością przychodzę dzisiaj /przed Twój święty obraz, /aby błagać o pomoc Twoją. / Nie liczę na moje zasługi, /ani na moje dobre uczynki, /ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa /i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską. /Tyś patrzyła, o Matko, na rany Odkupiciela /i na krew Jego wylaną na krzyżu dla naszego zbawienia. /Tenże Syn Twój umierając / dał nam Ciebie za Matkę. /Czyż więc nie będziesz dla nas, /jak głosi Twój słodki tytuł: Nieustającą Wspomożycielką? /Ciebie więc o Matko Nieustającej Pomocy, /przez bolesną mękę i śmierć Twojego Boskiego Syna, / przez niewypowiedziane cierpienia Twego Serca o Współodkupicielko, /proszę Cię najgoręcej, / byś wyprosiła mi u Syna Twego tę łaskę, /której tak bardzo pragnę i potrzebuję

(w tym miejscu wymienia się prośby)

Ty wiesz o Matko Przebłogosławiona, / jak bardzo Jezus Odkupiciel nasz pragnie / udzielić nam wszelkich owoców Odkupienia. / Ty wiesz, że skarby te zostały złożone w Twoje ręce, / abyś je nam rozdzielała. / Wyjednaj mi przeto o Najłaskawsza Matko / u Serca Jezusowego tę łaskę, / o którą w tej nowennie pokornie proszę, / a ja z radością wychwalać będę Twoje miłosierdzie / przez całą wieczność. Amen.

WSPÓLNE PODZIĘKOWANIA

Matko Boża Kaźmierska, my Twoi poddani zaufaliśmy Synowi Twojemu i Tobie Śliczna Pani. Przyjmij nasze dziękczynienia:

Powtarzamy: Dziękujemy Ci Matko Nieustającej Pomocy

- za uzdrowienia z choroby,

- za pocieszonych w strapieniu,

- za ocalonych z rozpaczy,

- za podtrzymanych w zwątpieniu,

- za wyzwolonych z mocy grzechu,

- za litość nam okazaną,

- za wysłuchanych w błaganiu,

- za miłość Twą macierzyńską,

- za wszystkie łaski nam i innym wyświadczone,

WSPÓLNE BŁAGANIA

Matko Boska , gdy Twój Syn konał na krzyżu dał nam Ciebie za Matkę. Bądź nią zawsze dla nas w Kaźmierzu i wysłuchaj naszych błagań:

Powtarzamy: Błagamy Cię Matko Nieustającej Pomocy

- za chorych, abyś ich uzdrowiła,

- za strapionych, abyś ich pocieszyła,

- za płaczących abyś im łzy otarła,

- za sieroty i opuszczonych, abyś im Matką była,

- za biednych i potrzebujących, abyś ich wspomagała,

- za błądzących, abyś ich na drogę prawdy sprowadziła,

- za kuszonych, abyś ich z sideł szatańskich wybawiła,

- za grzeszników, abyś im żal i łaskę spowiedzi wyjednała,

-o wysłuchanie wszystkich próśb naszych,

O Maryjo,/ Matko Ukochana, nasza Kaźmierza Radosna Pani,/ która z taką czułością z tego cudownego obrazu na nas spoglądasz, / z dziecięcą ufnością spieszymy do Twych stóp / z naszymi wspólnymi prośbami. / Racz spojrzeć na nas łaskawie i wysłuchać naszych błagań. / przyjdź nam z pomocą w wielorakich potrzebach naszych. / Błagamy Cię o to najusilniej i najgoręcej, pomagaj nam nieustannie.

Powtarzamy: Pomagaj nam nieustannie

Wielka Matko Boża,
Matko nasza najlepsza,
Pośredniczko nasza u Boga,
Szafarko łask wszelkich,
Matko świętej wytrwałości,

Umocnienie słabych,
Ucieczko uciśnionych,
Żywicielko głodnych,
Opatrzności ubogich,
Cudowna Lekarko w chorobach,

Wychowawczyni powołań kapłańskich,
Czuła Matko sierot,

Opiekunko rodzin,

Pani naszych losów,
Obrona nasza na Sądzie,

Kaźmierza Radosna Pani,

Antyfona

Tyś naszą ucieczką o Pani,

Pomocą w uciskach i smutku.

MODLITWA

Módlmy się.

Matko Boska Kaźmierska, wiernym czcicielom i sługom Twoim dla zbawienia bądź Patronką; wspieraj nas i wspomagaj oraz broń od wszelkiego zatracenia. Panie Jezu Chryste, któryś nam Najświętszą Rodzicielkę czcić nakazał, tym wszystkim, którzy w tym Cudownym Obrazie Kaźmierskim Ją czcimy, daj, abyśmy Twoją i Jej opieką za życia i po śmierci cieszyć się mogli. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 22nd. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.