blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Jerzy Oses

Dawniej było to na rozstaju dróg w kierunku Poznania i Kiączyna, obecnie po prostu u zbiegu ulic Szkolnej i Poznańskiej. Właśnie tutaj dzięki (jak wyraził się ks. proboszcz) sąsiadom zza miedzy, stanął nowy krzyż przydrożny.

Zastąpił on stary zniszczony już krzyż, który towarzyszył mieszkańcom Kaźmierza przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Kilka pokoleń dzieci z miejscowej szkoły podstawowej spoglądając w okno każdego dnia, oglądało ten symbol wiary chrześcijańskiej. Niektórzy uczniowie właśnie w tym krzyżu pokładali nadzieję na powodzenie podczas prac klasowych czy też ważnych dla nich egzaminów. Byli też i tacy, którzy przez osiem lat uczęszczania do szkoły, ani razu go nie zauważyli.

 

 

W dniu dzisiejszym pod nowy krzyż udali się w procesji wierni naszej parafii z ks. kanonikiem Zdzisławem Potrawiakiem na czele po to, aby wziąć udział w jego uroczystym poświęceniu.

Piękny i solidnie wykonany krzyż, to przede wszystkim zasługa p. Witolda Buluka oraz ludzi dobrej woli, którzy go w tym wsparli. Będzie on zapewne towarzyszył kolejnym pokoleniom przez następne dziesiątki lat. Umieszczony na nim napis „Umarłem Za Ciebie” skłania do refleksji nad sensem naszej wiary.

"Na rozstaju dróg gdzie stoi krzyż tam mieszka Bóg..."

Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.