Jerzy Oses

Pomniki z postacią niezapomnianego świadka i nauczyciela wiary, papieża Jana Pawła II, wyrastają w Polsce, jak grzyby po deszczu. Wszyscy ci, którzy szanowali Ojca Świętego, chcą w ten sposób uczcić pamięć o wielkim Polaku.

Od kilku dni, również Kaźmierz należy do miejscowości, które mają taki pomnik. Odlew sprowadził do nas, aż z Przemyśla, proboszcz naszej parafii, ks. kanonik Zdzisław Potrawiak. Marzeniem ks. proboszcza jest (jak sam mówi), aby wizerunek Jana Pawła II, pomagał parafianom dawać świadectwo wiary. Chciałby, aby młodzi ludzie, którzy tak bardzo kochali papieża, czerpali z tego wizerunku, siły do dalszego życia w wierze. Przedsięwzięcie powiodło się, dzięki ofiarności ośmiu rodzin, które wyłożyły pieniądze na ten szczytny cel. Pracami związanymi z postawieniem pomnika w wyznaczonym miejscu, zajęli się pracownicy zakładu kamieniarskiego, pana Stanisława Smoczka z Kaźmierza.  Pomnik stanął w południowo-wschodniej części placu przykościelnego. Na uwagę zasługuje fakt, że pomnik bardzo dobrze, oddaje wizerunek uśmiechniętej twarzy Jana Pawła II. Niedługo rocznica śmierci wielkiego papieża, więc będzie okazja do tego, aby złożyć mu hołd, poprzez krótkie zatrzymanie się przed Jego obliczem. Poświęcenie pomnika zaplanowano na jesień. Aktu tego, dokona Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki. Prawdopodobnie zbiegnie się to, z poświęceniem remontowanego obecnie głównego ołtarza. Zakończenie prac konserwatorskich przy ołtarzu, przewidziano na wrzesień tego roku