blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Remigiusz Kaczmarek

Odpust   W kalendarzu liturgicznym Kościół wspomina 29 maja św. Urszulę Ledóchowską - założycielkę Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego i patronkę naszej poznańskiej archidiecezji. Z tej racji w ten majowy dzień także w sokolnickiej kaplicy, której ta „uśmiechnięta święta” również patronuje uczczono jej osobę.
  Mszy świętej odpustowej koncelebrowanej przewodniczył i słowo wygłosił ks. kan. Henryk Wojnar - dziekan dekanatu Rzepin. W liturgii wspomagali go: ks. kan. Mariusz Marciniak – dziekan dekanatu Szamotulskiego i ks. kapelan Adam Sławiński SAC. W uroczystościach odpustowych wzięli udział mieszkańcy okolicznych miejscowości wraz z dziećmi przedszkolnymi, które sypały kwiatki w trakcie procesji. Liturgię ubogaciła swym śpiewem schola.

  To szczególna okazja, żeby wyrazić wobec Boga wdzięczność za dar naszej patronki- św. Urszuli Ledóchowskiej – powiedział ks. Henryk w wygłoszonym słowie ukazując tym samym istotę charyzmatu radości św. Urszuli, która była owocem Jej zjednoczenia się z Bogiem. Kontynuował: - ….. Bardzo często, gdy dotyka nas niepowodzenie czy jakaś choroba myślimy sobie: a może by sprawdzić, jakie są wróżby na ten dzień? Iluż to ludzi, gdy kot przebiegnie przez drogę zastanawia się, czy był to piątek, czy nie trzeba wrócić do domu i tam siedzieć! Iluż to ludzi mimo, że mamy XXI wiek i podbijamy świat poddaje się różnym wróżbom i horoskopom. … Nie tędy droga! To właśnie przy różnych przeciwnościach życia trzeba nam sięgać do słów, którymi się modlimy jak do matki Dobrej Rady, Matki Nieustannie gotowej nam pomagać ….. i w to trzeba nam uwierzyć! I to właśnie jest pierwsza i najgorętsza prośba, którą nie tylko, gdy odchodziła z tego świata ale i dzisiaj w dzień swojego święta kieruje do nas Urszula Ledóchowska. Kieruje te słowa do małego dzieciątka ale i do mamy i taty i do kapłana i do siostry zakonnej i do babci i dziadka! Kochani - jeśli chcecie, by był uśmiech na waszej twarzy, jeśli chcecie, by mimo przeciwności życia umieć się uśmiechać trzeba ukochać Boskie Serce Jezusa! Trzeba je ukochać, jak ukochała Je św. Urszula.-
  Na zakończenie okolicznościowej liturgii wierni odśpiewali Te Deum i oddali cześć relikwiom naszej świętej patronki dnia.
                                                                                              tekst i foto: R. Kaczmarek
  Osoby pragnące bliżej poznać osobę św. Urszuli Ledóchowskiej, jak również  szerzyć w swoich domach jej kult lub też modlić się za jej wstawiennictwem zapraszamy do odwiedzenia strony Urszulańskiej, gdzie znajdziecie państwo wszelkie wiadomości.
Modlitwy za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej znajdziesz tu: http://urszulanki.pl/zalozycielka/modlitwa

Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.