W dniu 1 września 2014 r. w kościołach całej Polski modlono się o pokój i za ofiary II wojny światowej w 75. rocznicę jej wybuchu. Również w naszej świątyni z inicjatywy proboszcza ks. Krzysztofa Musiała uczczono pamięć ofiar. W mszy św. uczestniczyła grupa harcerzy z 65 HDŚ im. Zawiszy Czarnego z drużynową p. Anną Kubiak. Po mszy harcerze wraz z ks. proboszczem udali się na cmentarz parafialny, gdzie na grobie osób zamordowanych w 1939 roku złożono znicze. Zarówno ks. Krzysztof jak i p. Anna przy okazji w kilku słowach przybliżyli młodzieży jak wielką tragedią była wojna i, ile pochłonęła ofiar.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.