Dla katolików dzień 27 kwietnia 2014 r. był dniem szczególnym. Miliony wiernych na całym świecie obserwowało tego dnia uroczystości kanonizacyjne dwóch papieży Jana XXII i Jana Pawła II. Dla nas szczególnie ważnym momentem było ogłoszenie świętym papieża Polaka. W całej Polsce odbywały się różnego rodzaju imprezy towarzyszące temu wydarzeniu. Również w naszej świątyni pod hasłem „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II” odbył się krótki koncert okolicznościowy. Pieśni religijne śpiewał p. Andrzej Wielgosz, a młodzież szkolna recytowała przygotowane na tę okoliczność wiersze. Na ścianach świątyni rozwieszone zostały materiały przedstawiające życie i pontyfikat Jana Pawła II. Wystawa została przygotowana przez młodzież klas VI szkoły podstawowej.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.