Od uczestnictwa w uroczystej Mszy św. dziękczynnej rozpoczęli rolnicy z gminy Kaźmierz obchody corocznego święta plonów. Mszę w intencji rolników odprawili wspólnie księża Piotr Budasz – proboszcz z Bytynia i Krzysztof Musiał proboszcz z Kaźmierza. Na uroczystość przybyły z wieńcami dożynkowymi delegacje ze wszystkich sołectw naszej gminy. Chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbiorów ks. proboszcz odebrał z rąk starostów dożynkowych, którymi w tym roku byli: p. Ewa Wolna - rolnik z Kiączyna oraz p. Grzegorz Kupś - rolnik z Dolnego Pola.

We mszy obok rolników uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych w osobach wójta gminy Kaźmierz dr. Wiesława Włodarczaka, przewodniczącego Rady Gminy Kaźmierz Grzegorza Reinholza, wiceprzewodniczącego rady powiatu Zenona Gałki oraz kaźmierskich radnych. Po uroczystościach religijnych delegacje z wieńcami wraz z pozostałymi uczestnikami udały się do sali w kaźmierskim gimnazjum, gdzie miały miejsce dalsze obchody święta plonów.