Po raz siedemnasty 1 czerwca 2013 r. odbyło się Spotkanie Młodych - Lednica 2000. Pod Bramę Rybę usytuowaną nad Jeziorem Lednickim dotarło ponad 50 tys. osób w tym grupa naszych młodych parafian. Tegoroczne spotkanie przebiegło pod hasłem „W imię Ojca” i nawiązywało do ważnej powinności, jaką jest ojcostwo widziane w trzech wymiarach: Bóg jako nasz Ojciec niebieski, ojciec jako głowa mej rodziny i ja, który może nim będę w przyszłości. W trakcie spotkania młodzież z zaangażowaniem modliła się i słuchała ważnych słów, którymi obdarowywali ich goście.

   Dominika i Krzysztof; jedni z uczestników z naszej wspólnoty powiedzieli mi, że najważniejsze dla nich było przesłanie papieża Franciszka nagrane podczas audiencji generalnej w Rzymie oraz taniec, który na jego cześć nosił nazwę „Tango Francesco”. Także mocne wrażenie sprawiła na nich homilia, którą wygłosił bp Grzegorz Ryś podczas Mszy świętej koncelebrowanej a której przewodniczył abp. Stanisław Gądecki. I choć pogoda nie rozpieszczała pielgrzymów to i tak mówią, że opatrzność czuwała nad nimi i nie pozwoliła im zmoknąć ani zziębnąć. I jeszcze jedno – oprócz pokarmu duchowego, którym do syta zostali nakarmieni otrzymali jeszcze dar w postaci wyśmienitych bułeczek, które roznosiły i rozdawały uczestnikom spotkania siostry wspomagane przez młodzież. Spotkanie zakończyło tradycyjnie przejście przez Bramę-Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.