Dziś mija 53 rocznica śmierci ks. Wacława Faustmana. Jak ważną rolę w życiu naszej społeczności w jej przed i powojennej historii, odegrał dawny proboszcz kaźmierskiej parafii ks. Wacław Faustmann nie trzeba chyba przypominać. Każdy, kto choć raz zetknął się z opisem historii Kaźmierza z całą pewnością poznał tę postać. Patriota, społecznik i nade wszystko miłośnik muzyki, dzięki któremu rozkwitała kultura wśród mieszkańców nie tylko Kaźmierza, ale i całej gminy. Zasługi ks. Wacława dla lokalnej społeczności zostały uznane przez obecne władze samorządowe. Podczas sesji Rady Gminy Kaźmierz w dniu 23. 02. 2012 r. radni przyjęli uchwałę o nadaniu imienia ks. Wacława Faustmanna dla ulicy łączącej ul. Szamotulską z ul. Kościelną. Z inicjatywą uhonorowania w ten sposób proboszcza społecznika wystąpili kaźmierscy gimnazjaliści wspomagani przez nauczycielkę historii p. Sylwię Zagórską.