Nie od dziś wiadomo o tym, że należąca do naszej parafii wieś Chlewiska należy do tych dobrze zorganizowanych. Od wielu lat wśród mieszkańców tej wsi nie brakuje osób, które śmiało nazwać można wielkimi społecznikami. Są to osoby, które potrafią skupić wokół siebie mieszkańców i zmobilizować ich do pracy dla wspólnego dobra. Po kilku wcześniejszych akcjach, które miały na celu poprawienie wizerunku wsi przyszedł czas na renowację starej kapliczki (zwanej dawniej pogrzebową), stojącej przy drodze przed wjazdem do Chlewisk.

W kapliczce tej przed laty modlono się przy zmarłych mieszkańcach wsi i stamtąd odprowadzano zmarłego do kaźmierskiej świątyni, a potem na cmentarz parafialny. Obecnie kapliczka będzie miejscem wspólnej modlitwy mieszkańców wsi Chlewiska podczas nabożeństw majowych oraz innych spotkań modlitewnych. W wyremontowanej kapliczce szczególną czcią otoczona zostanie figura Matki Bożej, która jest darem parafii kaźmierskiej. Poświęcenie kapliczki było okazją do wspólnego spotkania się mieszkańców wsi, którzy dość licznie przybyli pod kapliczkę, aby uczestniczyć we Mszy św. polowej odprawionej w ich intencji przez proboszcza naszej parafii ks. Krzysztofa Musiała. Przed Mszą św. na moment głos zabrał sołtys wsi Chlewiska Andrzej Marciniak, który w kilku słowach podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do wyremontowania budynku. Sołtys podziękował również w imieniu mieszkańców ks. proboszczowi za ofiarowaną figurę.