blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Remigiusz Kaczmarek

Festiwal Kolęd A.D. 2018   „Zapraszamy do wspólnego śpiewu, które jest już naszym ósmym wspólnym kolędowaniem przy żłóbku Pana Jezusa” – takimi słowami s. Beata USJK powitała przybyłych gości w sobotnie świąteczne popołudnie w sokolnickiej kaplicy. Data 6 stycznia stała się już tradycyjną, kiedy to małe dzieci oraz te starsze i młodzież w towarzystwie dorosłych spotykają się, by nieść naszą zwyczajną ludzką radość z Narodzin Syna Bożego. Śpiewając wszak wielbimy Pana! Przez wieki po dzień współczesny annały zapisały słowami i nutami kolęd czy pastorałek liczne przykłady i odcienie tej radości, jaką niesie ze sobą czas Bożego Narodzenia.

Dzięki temu mamy mnóstwo materiałów, by przygotować wspaniałe śpiewanie. Kolędowanie jest wszak naszą piękną tradycją i tym bardziej powinniśmy ją kultywować, by zachować w naszych sercach tę niebanalną atmosferę Wigilijnej Nocy, by umacniać w ten sposób naszą wiarę w dar zwycięstwa dobroci, prawdy i piękna nad ciemnością i złem. Sokolnicki „Festiwal Kolęd” – który od ośmiu lat rozbrzmiewa pod tytułem: „Zaśpiewajmy Jezusowi dziś” włącza się pięknie w tę tradycję i przenosi wszystkie te wartości na jego uczestników. W tegorocznej edycji kolędowania swymi występami inspirowały widzów dzieci z Przedszkola pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej oraz ze świetlicy „Przystań u Anioła” z Sokolnik Wielkich. W występie solowym pokazał się Filip Duralski a całości blasku dodał koncert miejscowej scholii, która przybrała nazwę: „Bromelie”. Oczywiście, jako że rzecz działa się w święto Objawienia Pańskiego również w progi kaplicy dotarła kolumna Trzech Króli, którzy na zakończenie kolędowania rozdali swoje dary wszystkim artystom oraz publiczności. Oto fotorelacja z sokolnickiego kolędowania.

Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.