blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Remigiusz Kaczmarek

Festiwal Kolęd    Czas Bożego Narodzenia to okres radości i odrobiny ciepła względem innych ludzi. To także pora, gdzie przynajmniej do 6 stycznia świecą lampki na choinkach, ludzie spotykają się składając sobie życzenia a od kilku lat święto Objawienia Pańskiego kojarzy nam się z pewnością z organizowanymi coraz szerzej Orszakiem Trzech Króli. W naszej wspólnocie gromadzącej się w sokolnickiej kaplicy swą wieloletnią tradycję ma wspólne śpiewanie kolęd. W przeszłości były te śpiewacze spotkania organizowane w różnych terminach i przybierały one różne formy. Od ośmiu lat stałą datą jego organizowania jest dzień 6 stycznia, gdzie mieszkańcy w świątecznym nastroju z chęcią przychodzą do kaplicy, by posłuchać i również pośpiewać nasze znane tradycyjne kolędy jak również nowe – te mniej znane utwory.

Także i we wczorajszym dniu odbył się w Sokolnikach Wielkich taki festiwalowy koncert, który przybrał również już swą stałą nazwę: „Kolędujmy Jezusowi dziś”. To wielbiące Nowo-narodzonego Pana spotkanie zaczęło się o godzinie 15,00 a wśród wykonawców zobaczyć i usłyszeć można było sokolnicką Scholę oraz dzieci ze świetlicy „Przystań u Anioła”. Te oba grupowe występy przedzieliły popisy solistów wśród których swoje wykonania zaprezentowały następujące osoby: Agnieszka Kwita, Filip Duralski, Agnieszka Kaczmarek i Weronika Cichocka. Tegoroczny festiwal miał charakter kameralny i nader nastrojowy. Dzięki temu zyskał na pięknie a wartości koncertowi dodała atmosfera - gdzie żywe melodie chętnie były intonowane przez wszystkich obecnych tego popołudnia w kaplicy. Występy były bardzo wartościowe i pokazują, że najmłodsze pokolenia artystów coraz częściej pokazują nowe i bardzo, bardzo wartościowe aranżacje kolęd i pastorałek. To wspaniała tradycja naszej wspólnoty, którą warto kultywować i w przyszłości!

Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.