Nedziela Palmowa Męki Pańskiej

Utworzono: niedziela, 25, marzec 2018 Jerzy Oses

Niedziela Palmowa 2018  Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej, jest to ostatnia niedziela przed Wielkanocą. Dzisiejsza Liturgia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, miało to miejsce na pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Niedziela Palmowa rozpoczyna w kościele Wielki Tydzień, okres duchowego przygotowania świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjnie tego dnia wierni przynoszą do kościoła symboliczne palmy, które zostają poświęcone przez kapłana. W naszej parafii przed mszą św. dla dzieci poświęcenie palm ma miejsce przy pomniku papieskim, po czym w procesji wierni udają się do świątyni.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Thursday the 26th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.