blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

ks. Marek Frąckowiak

Bierzmowanie AD 2017   12 września br. w święto imienia Matki Bożej młodzież z naszej wspólnoty parafialnej w Kaźmierzu otrzymała sakrament bierzmowania. W tym roku grupa przystępująca do bierzmowania liczyła 53 osoby. Biskup Zdzisław Fortuniak przewodniczył liturgii, udzielił bierzmowania i wygłosił homilię, w której zachęcił wiernych do odkrycia na nowo daru chrztu świętego i połączonego z nim bierzmowania. Ksiądz Biskup zwrócił również uwagę, że w dzisiejszym świecie relatywizmu i niepewności Kościół i wiara katolicka jest pewnym i niezmiennym punktem odniesienia dla całego życia. Podkreślił również, że sakrament bierzmowania domaga się pójścia za krzyżem Chrystusa, który dla nas jest znakiem miłości Boga do człowieka i siłą w znoszeniu przeciwności.

Księdzu Biskupowi towarzyszyli również ks. proboszcz Krzysztof Musiał, ksiądz dziekan Mariusz Marciniak, ksiądz kapelan z Sokolnik Wielkich ks. Adam Sławiński SAC i ks. wikariusz Marek Frąckowiak, który przygotowywał w ostatnim czasie młodzież do przyjęcia tego sakramentu.
   Samo bierzmowanie, co warto przypomnieć, jest sakramentem, który otrzymują wcześniej ochrzczeni przez namaszczenie czoła i formułę słowną: N. przyjmij znamię daru Ducha Świętego. Amen; Pokój z Tobą. I duchem Twoim". Modlitwa i włożenie ręki szafarza jest w Kościele znakiem przekazywania darów Ducha Świętego. Przez namaszczenie bierzmowani łączą się z całym Kościołem, przez co zobowiązani są do świadectwa i obrony wiary, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa. Akt bierzmowania łączy się z wyborem imienia patrona, który odtąd będzie szczególnym opiekunem kandydata.


Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.