blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

św. Jan Paweł II    Pod przewodnictwem proboszcza naszej parafii ks. Krzysztofa Musiała odbyło się przy pomniku św. Jana Pawła II czuwanie upamiętniające rocznicę śmierci tego wielkiego Polaka. W czuwaniu uczestniczyła grupa parafian, którzy od lat pamiętają o tym smutnym dla świata wydarzeniu. Wartę honorową przy pomniku pełnili kaźmierscy harcerze. Uczestnicy spotkania modlili się i śpiewali pieśni religijne a w godzinę śmierci papieża, odmówili litanię do św. Jana Pawła II.

Jerzy Oses

Droga Krzyżowa 2016    W piątek 11 marca 2016r. grupa parafian wraz przeszła w Drodze Krzyżowej ulicami Kaźmierza dając w ten sposób świadectwo swojej wiary. Początek - krzyż misyjny przy kościele, następnie ul. Ks. Wacława Faustmanna. Dalej wierni przeszli ulicami; Szamotulską, Polną, Reja, Orzeszkowej i ponownie ks. Wacława Faustmanna pod Kościół. O bezpieczeństwo zadbali kaźmierscy strażacy. W Drodze Krzyżowej uczestniczyli również kaźmierscy harcerze.

Jerzy Oses

Niedziela Męki Pańskiej 2016    Dziś Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Jest to święto upamiętniające przybycie Jezusa Chrystusa do Jerozolimy na Święto Paschy. Dzisiejsza niedziela jest pierwszym dniem Wielkiego Tygodnia. Przed mszą o godz. 10:45 dzieci, które przyniosły ze sobą symboliczne palmy, zebrały się przy pomniku papieskim. Stamtąd po poświęceniu palem dzieci i ich opiekunowie ruszyli w procesji do świątyni.

Jerzy Oses

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych    Dnia 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym tego dnia w naszej świątyni odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Wśród uczestników Eucharystii byli harcerze, kibice Lecha Poznań z sekcji Kaźmierz oraz poczet sztandarowy ze szkoły podstawowej. Po mszy odbył się apel poległych przygotowany przez harcerzy pod opieką p. Anny Kubiak.