blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Najświętsza Maria Panna, Królowa Polski.    We wtorek 3 maja 2016 r. obchodziliśmy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W uroczystej Eucharystii odprawionej w intencji naszej ukochanej Ojczyzny uczestniczyły poczty sztandarowe OSP Kaźmierz i OSP Radzyny, Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu i Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Kaźmierzu oraz gromada zuchów i harcerze. W swojej homilii ks. Krzysztof Musiał przybliżył nieco historię tego święta, cofając nas do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Jerzy Oses

MB FatimskaNastał miesiąc maj a z nim czas na nabożeństwa majowe. Proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof zaprasza parafian do uczestnictwa w nabożeństwach codziennie o godz. 18.00 oraz w Apelach Jasnogórskich przy Grocie Maryjnej w każdą niedzielę o godz. 21.00.

Jerzy Oses

Święta Niewiasta z Kaźmierza    W ostatnich dniach głównym wydarzeniem w polskich kościołach chrześcijańskich były obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Rocznicy towarzyszą różne imprezy i wystawy, do których należy przygotowana przez Muzeum Narodowe w Poznaniu wystawa Imagines Medii Aevi poświęcona sztuce średniowiecznej z okresu od 966 do około 1530 r. Wśród eksponatów pochodzących z całej polski znalazła się figura z naszego ołtarza głównego przedstawiająca „Świętą Niewiastę”.

Jerzy Oses

Katyń-Smoleńsk    10 kwietnia podczas wieczornej mszy św. wierni naszej parafii modlili się w intencji ojczyzny. Modlono się za wszystkie ofiary walk o naszą niepodległość. W szczególny sposób wspomniano ofiary mordu Katyńskiego z roku 1940 i ofiary katastrofy lotniczej z roku 2010. Po mszy obecni na niej harcerze z 65 HDŚ im. Zawiszy Czarnego zaprezentowali krótki program okolicznościowy. Następnie harcerze pod opieką drużynowej p. Anny Kubiak udali się pod pomnik przy naszej świątyni, gdzie złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalone znicze.